آشپزخانه ای زیبا با کابینت ممبران

کابینت ممبران

همه ما می دانیم که آشپزخانه ستون هر خانه است که رسیدگی به آن یکی از کارهای اصلی هر خانه داری است.

آشپزخانه چه از لحاظ کارایی و چه از لحاظ زیبایی و دکوراسیون تأثیر چشمگیری بر خانه دارد. بنابراین استفاده از ابزارهایی در آشپزخانه جهت کارایی آن مهم بوده که از جمله این ابزارها کابینت است که هر کسی بنا به سلیقه و فضای آشپزخانه خانه می تواند از این تنوع کابینت، کابینت مورد نظر خود را انتخاب کند که از بین همه آنها کابینت هایی به نام کابینت ممبران وجود دارند که ما در این مقاله قصد داریم راجع به متریال و خدمات کابینت، مزایا و معایب و قیمت زنی آنها صحبت کنیم.

کابینت ها چه تاثیری در زیبایی آشپزخانه دارند؟

قبل از تعریف کابینت ممبران ابتدا تعریفی کلی از کابینت و نوع جنس آن ها که در حال حاضر توسط متخصصین تولید می شوند داشته باشیم که کمک زیادی در شناخت و انتخاب کابینت، بخصوص شناخت هر چی بیشتر کابینت ممبران به ما خواهد کرد. در واقع ابزاری که برای تقسیم بندی آشپزخانه جهت کاربردهای مختلف آن به کار برده می شوند.

کابینت. ممبران چوب.

کابینت نام دارد که در جنس های مختلف فلزی و ام دی اف و تمام چوب و روکش دار در بازار موجود هستند که هر کدام از این کابینت ها دارای مزایا و معایبی هستند که مشتری با توجه به معیارهای انتخاب خود از بین آن ها انتخاب می کند. البته چندین سال است که کابینت های کلاسیک و مدرن به دلیل کیفیت و زیبایی بی نظیری که دارند جای خود را بین مشتریان به خوبی باز کرده اند که Membrane cabinets یکی از این کابینت ها بوده که هم به صورت مدرن و هم به صورت کلاسیک ساخته می شوند.

کابینت ممبران چیست و چگونه پیاده سازی می شود؟

کابینت ممبران از جمله کابینت هایی است که از دو قسمت بدنه و روکش تولید می شوند.

بدنه.جزیره ممبران. ممبران سفید

که جنس بدنه آن ها از ام دی اف یا نئوپان بوده که توسط روکش هایی از جنس ممبران روکش زنی می شوند و جلوه زیبایی به این جنس خام می دهند.

وکیوم اسم دیگر ممبران بوده که از روکش های پی وی سی به شمار می آیند.

روش ساخت آن ها به این صورت است که ابتدا ام دی اف ها طبق طرح مورد نظر با دستگاه سی ان سی ابزار زده می شود .

روش ساخت. ممبران. کابینت

سپس مرحله چسپ کاری روی آن انجام شده و در مرحله آخر توسط ابزارهای خاص روکش ممبران روی آن ها زده می شود.

به دلیل قیمت بالای روکش ممبران فقط قسمت بیرونی ام دی اف با ممبران روکش کاری می شود و قسمت داخلی آنها که در معرض دید نیست با پی وی سی سفید پوشش داده می شوند.

قیمت. امی دی اف. کابینت

توجه داشته باشیم که کابینت ممبران با کابینت کلاسیک اشتباه گرفته نشود . با اینکه گفتیم این کابینت ها هم به صورت کلاسیک و هم به صورت مدرن ممکن است کار شوند. طبق تعریفی که از کابینت ممبران و نحوه ساخت آنها داشتیم می توانیم مزایا و معایبی برای آن ها تعریف کنیم که ابتدا مزایا و در ادامه معایب آنها را بررسی خواهیم کرد.

مزایای کابینت ممبران چه تاثیری در انتخاب مشتریان دارد؟

سپس توسط ممبران روکش کاری می شوند بنابراین مشتری موقع انتخاب این کابینت ها با توجه به سلیقه ی خود گزینه های زیادی برای انتخاب دارند. قیمت مناسب کابینت های ممبران با توجه به کیفیت آنها و در مقایسه با دیگر کابینت های کلاسیک می تواند دلیلی قانع کننده ای برای مشتریان اینگونه کابینت ها باشد. یکپارچه و یکنوا بودن روکش ممبران بر روی ام دی اف ها نسبت به روکش های دیگر از مزایای مهم کابینت ممبران است.

ممبران.کابینت.

یکی از کاربردهای کابینت در آشپزخانه پوشش محوطه ظرفشویی است. کابینت ممبران این مشکل عظیم را برای مشتریان به خوبی حل کرده است.

گاهی اوقات به دلیل دمای بالای آشپزخانه ممکن است روکش کابینت بخار می شوند و به دلیل مواد شیمیایی موجود در آنها گازهای خطرناکی را ایجاد کنند و عوارض تنفسی برای اعضای خانواده ایجاد کنند، بنابراین باید از روکشی استفاده کرد که در برابر دمای بالا مقاوم باشد که کابینت با روکش ممبران برخلاف کابینت های با روکش ملامینه از مقاومت بالایی در برابر دما برخوردارند.

اینگونه کابینت ها برخلاف کابینت های چوبی و روکش دار چوبی با گذشت زمان مات نمی شوند و نیازی به رنگ کاری و روغن کاری مجدد نیستند.

جهت افزایش اطلاعات خود و آشنایی بیشتر با کابینتهای ممبران به صفحه مزایا و معایب کابینت ممبران مراجعه نمایید.

معایب کابینت ممبران چه تاثیری در قیمت آن دارد؟

حساسیت کابینت ممبران در برابر نور آفتاب و حرارت که به مرور زمان مات می شوند.

روکش ممبران به سرعت توسط اجسام تیز صدمه می بیند که بازسازی آن ها هزینه هایی زیادی را در بردارند.

به دلیل قابلیت پایین ابزارهای روکش زن نمی توان از طرح های خیلی ظریف در این کابینت ها استفاده کرد.

همان طور که می دانیم عوامل زیادی در تعیین قیمت یک وسیله مؤثر است که کابینت ممبران هم از این امر مستثنی نیست،

در این مقاله سعی شد ویژگی ها و برتری های کابینت ممبران را نسبت به کابینت های دیگر بررسی شود.

رنگ های پرطرفدار و جذاب کابینت ممبران

رنگ های پرطرفدار کابینت ممبران امروزه در آشپزخانه های ما جایگاه ویژه ای را دارند که یکی از مشخصه هایی است که باید با دقت انتخاب شود، تا بعداً در مورد آن پشیمانی بوجود نیاید. زیرا رنگ کابینت را نمی توان پس از گذشت مدت کوتاه عوض نمود.حتی ممکن است انتخاب رنگ های منحصر به فرد و خاص، پس از مدتی دلتان را بزند.

ما در این مقاله قصد داریم طرفداران کابینت ممبران را با تنوع رنگی این نوع از کابینت آشنا کنیم. انتخاب نوع کابینت به تنهایی کافی نیست بلکه باید در انتخاب رنگ کابینت نیز توجه و وسواس زیادی به خرج دهیم.

 

کابینت ممبران سفید

رنگ سفید، رنگی همه پسند در زمینه کابینت آشپزخانه است. کابینت ممبران سفید یکی از رنگ های پرطرفدار و جذاب کابینت ممبران است. شاید بتوان سفید را بهترین رنگ از کابینت ممبران دانست. رنگ سفید جزء طیف های رنگی است، که هیچ گاه از مد نمی افتد و به آشپزخانه شما انعطاف پذیری زیادی می دهد. رنگ سفید کابینت ممبران هم به صورت کلاسیک و هم به صورت مدرن طراحی می شود همچنین در ترکیب با رنگ های دیگر نیز در طراحی کابینت ممبران بسیار استفاده می شود. ترکیب رنگی سفید و طلایی ترکیبی بی نظیر برای کابینت ممبران است.

کابینت ممبران سفید طلایی به کابینت سلطنتی نیز معروف است. این ترکیب رنگی از کابینت ممبران در آشپزخانه ها جایگاه ویژه ای دارد و برای آشپزخانه های بزرگ و کوچک انتخاب وسوسه انگیزی است. تنها نکته ای که وجود دارد نگهداری از کابینت های ممبران سفید است زیرا لک ایجاد شده و روی رنگ سفید به راحتی پاک نمی شود.

 

کابینت ممبران
 

کابینت ممبران آبی

آبی یکی از رنگ های آرامش بخش و پرطرفدار است. در خصوص کابینت های ممبران نیز رنگ آبی جایگاه ویژه ای دارد. برای خانم ها که وقت زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند رنگ آبی روشن برای کابینت ممبران، می تواند انتخاب خوبی باشد و به آن ها آرامش ببخشد. البته رنگ کابینت چیزی است که نمی توانیم به راحتی آن را عوض کنیم. اگر قصد انتخاب کابینت ممبران آبی را دارید، باید از انتخاب این رنگ مطمئن باشید. زیرا آبی جز طیف رنگی است که ممکن است دلتان را بزند. شما می توانید در آشپزخانه خود در کنار کابینت های آبی از رنگ های خنثی استفاده کنید. ترکیب رنگی آبی در کنار رنگ های خنثی می تواند انتخابی زیبا و معقول برای کابینت های ممبران باشد.

 

کابینت ممبران
 

 

کابینت ممبران قهوه ای، طرح چوب

از دیگر رنگ های پرطرفدار کابینت ممبران می توان به کابینت قهوه ای، رنگ چوب اشاره کرد. همیشه کابینت های آشپزخانه چوبی از کابینت های لوکس و بی نظیر بوده اند. با کابینت های ممبران طرح چوب نیز با وجود هزینه های کمتر، لوکس و بی نظیر هستند. البته باید توجه کنید که کابینت های رنگ تیره مانند قهوه ای و مشکی باید در فضاهای بزرگ و نورگیر استفاده نشوند. رنگ های تیره برای آشپزخانه های کوچک اصلاً انتخاب مناسبی نخواهند بود.

 

کابینت ممبران
 

کابینت ممبران مشکی

رنگ مشکی یکی از رنگ های خاص است. کابینت های مشکی نیز نمایی مدرن و شیک به آشپزخانه می بخشد. انتخاب رنگ مشکی برای کابینت جسارت زیادی را می طلبد. با این وجود که رنگ های کابینت گرایش بیشتری به سمت رنگ های تیره پیدا کرده اند. اما رنگ مشکی برای کابینت بیشتر در ترکیب با رنگ های مکمل یا متضاد استفاده می شود. علاوه بر این باید توجه کنید رنگ مشکی برای آشپزخانه های بزرگ و نورگیر بیشتر توصیه می شود تا آشپزخانه های کوچک. اگر بدنبال انتخاب کابینت برای آشپزخانه کوچک هستید بهتر است به سراغ رنگ های روشن تر بروید.

 

کابینت ممبران
 

 

کابینت ممبران طوسی

 

رنگ طوسی برای کابینت ممبران نیز طرفداران مخصوص خود را دارد. اگر به دنبال رنگی متمایز برای کابینت هستید رنگ طوسی می تواند انتخاب خوبی باشد.  رنگ طوسی در کنار رنگ های دیگر نیز انتخاب خوبی برای طراحی کابینت های ممبران است.

کابینت ممبران

انتخاب رنگ کابینت ممبران  بیشتر به دکوراسیون منزل شما بستگی دارد. کابینت های ممبران در انواع رنگ های مختلف نظیر سفید، مشکی، طوسی، آبی و قهوه ای طراحی و نصب می شوند. اما از آنجا که معروف ترین مدل کابینت ممبران، کابینت ممبران کلاسیک است، معمولا ترکیب رنگ سفید با رنگ های دیگر فضایی کلاسیک و تا حدی سلطنتی به آشپزخانه شما می بخشد. البته در نهایت شما هستید که بیشترین استفاده و بازخورد را از کابینت آشپزخانه خود دارید. پس مهم از رنگ کابینت های مد روز و سلیقه ی دیگران، سلیقه خودتان را ملاک قرار دهید.

کابینت ممبران نسل جدیدی از کابینت های کلاسیک هستند.

مهم ترین مشخصه این کابینت ها روکش یکپارچه و تنوع طرح و رنگ آن هاست. کابینت ممبران امروزه جایگاه خوبی را در منازل ما یافته است و بارها و بارها نیز اسم ممبران را شنیده ایم اما شناخت درستی از این جنس از کابینت نداریم.

آشپزخانه یکی از کاربردی ترین بخش های خانه و بخشی مهم در زیبایی و دکوراسیون است.آشپزخانه شما شایسته زیباترین و بهترین طراحی هاست.عنصر اصلی که به آشپزخانه هر خانه ای زیبایی و رنگ می بخشد کابینت است.

چه کسی یک آشپزخانه زیبا را دوست ندارد؟

کابینت ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند. انواع مختلف کابینت های فلزی، ام دی اف، های گلاس، ممبران و… در آشپزخانه ها استفاده می شوند. علاوه بر زیبایی و جادار بودن باید جنس کابینت باید مورد توجه قرار گیرد.

جنس روکش کابینت ها علاوه بر زیبایی باعث دوام و طول عمر نیر می شوند. ممبران پوششی است که از این جهت بسیار انتخاب می شود.

کابینت ممبران نسل جدیدی از کابینت است که از رنگ تا طرح هر آنچه را که در ذهن دارید به شما می دهد.

در این مقاله ما قصد داریم شما را با کابینت های ممبران آشنا کنیم. قصد داریم با بررسی مزایا و معایب این نوع از کابینت، اطلاعاتی را در اختیار کسانی که قصد انتخاب کابینت دارند، قرار دهیم.

در ادامه به بررسی هزینه، دوام و نصب کابینت های ممبران می پردازیم.

تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع کابینت گاهی اوقات می تواند دشوار و زمان بر شود. در این موارد باید ویژگی های انواع کابینت را بررسی و با متخصصان مشورت نمایید. یکی از پر کاربردترین دکور های خانگی که می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی مورد استفاده نیز قرار بگیرد کابینت آشپزخانه است.

کابینت های ممبران یکی از دردسترس ترین انواع کابینت ها هستند که محبوبیت زیادی دارند. این جنس از کابینت، در طراحی و ساخت کابینت مدرن و کابینت کلاسیک استفاده می شود، اما کابینت های ممبران بیشتر به صورت کلاسیک تولید می شوند. کابینت ممبران گاهی اوقات تحت عنوان کابینت وکیوم نیز شناخته می شود.

اما کابینت ممبران چگونه ساخته می شود؟

کابینت ممبران یا وکیوم، از رول های مصنوعی یا PVC ساخته می شود. PVC روی تخته های ام دی اف یا نئوپان خارجی چسبانده می شوند و در بافت های براق، مات و حتی چوبی موجود هستند. روکش ممبران به صورت یکپارچه بر روی‌ام دی اف می‌نشیند و جای درز و یا بندی باقی نمی ماند و زیبایی کار دوچندان می‌شود. با استفاده از تکنولوژی سی ان سی و وکیوم می‌توان انواع طرح‌ ها را بر روی ‌ام دی اف پیاده کرد و پس از روکش شدن استفاده نمود.

کابینت های ممبران هم به صورت کلاسیک و هم به صورت مدرن تولید می شوند و کابینت های ممبران در مقایسه با کابینت های کلاسیک, چوب قیمت مناسب تری دارند و به صرفه ترهستند .

مزایای کابینت های ممبران

  • کابینت ممبران مورد تایید سازمان جهانی بهداشت WHO می باشد.
  • مقرون به صرفه تر از بسیاری از کابینت های دیگر است.
  • کابینت ممبران در رنگ ها و طرح های مختلفی وجود دارد.
  • کابینت های ممبران هم به صورت کابینت های کلاسیک و هم کابینت های مدرن استفاده می شود.
  • اثر لکه یا انگشت روی سطح ممبران باقی نمی ماند. به دلیل وجود روکش PVC به راحتی این کابینت ها تمیز می شوند.
  • این کابینت ها تنوع زیادی دارد به طوری که تشخیص انواع مختلف کابینت ممبران دشوار است.
  • یکی از بادوام ترین انواع کابینت است.
  • روکش‌های ممبران برخلاف روکش ‌های ملامین بخار نمی ‌شود و هوای خانه را آلوده نمی‌ کنند.

معایب کابینت ممبران

  • کابینت ممبران در برابر آب و رطوبت چندان مقاوم نیست و در برابر نور خورشید و اشعه ماورای بنفش نیز مقاومت چندانی ندارد در نتیجه به مرور زمان و در برابر نور آفتاب امکان تغییر رنگ در آن وجود دارد.
  • روکش ممبران نسبت به اجسام تیز حساس است و در اثر برخورد یا کشیده شدن این اجسام امکان پاره شدن روکش وجود دارد و فویل داخل کابینت ها ممکن است به مرور زمان جدا شود.

جمع بندی

هر مدل کابینت ویژگی ها، مزایا و معایب متفاوتی دارد. در نتیجه، شما باید انتخاب خود را با توجه به ویژگی مورد نیاز خانه خود انجام دهید. ما با جمع آوری ویژگی های کابینت ممبران شما را با ویژگی های این نوع محبوب از کابینت آشنا کردیم تا اگر قصد انتخاب کابینت آشپزخانه را دارید، انتخاب بهتری داشته باشید.

برای دریافت مشاوره سفارش کابینت با نوآن تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *