کلیدی‌ترین نکات در مورد تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

تفاوت کابینت مدرن و کابینت کلاسیک چیست؟

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک سبب شده است سبک‌های متفاوتی از دیزاین و طراحی داخلی برای آشپزخانه به وجود بیاید. هر دو سبک می‌توانند برای پاسخ به سلیقه‌های مختلف انتخاب خوبی باشند. کابینت‌های کلاسیک برای خوانندگان تا حدودی آشنا هستند. با ما همراه باشید تا در این مقاله از کلیدی‌ترین نکات تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک بیشتر بدانید.

ویژگی‌های کابینت مدرن

کابینت‌های مدرن سبک جدیدی از طراحی و دیزاین آشپزخانه هستند که بیشتر مورد پسند زوج‌های جوان هستند. این نوع کابینت‌ها از ترکیب یک یا دو رنگ تشکیل می‌شوند، سادگی و مینیمالیسم در آن‌ها به وضوح قابل مشاهده است، اغلب فاقد دستگیره هستند یا دسته‌های خیلی ساده‌ای دارند، ارتفاع آن‌ها تا سقف ادامه پیدا می‌کند و از اشکال هندسی پیچیده تشکیل نمی‌شوند.

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک از نوع طراحی آن‌ها برای شما قابل‌مشاهده است. رنگ‌بندی این نوع کابینت، طراحی و انواع آن همگی به سبکی بسیار ساده و شیک انجام می‌شود. قانونی که در رنگ‌بندی کابینت مدرن وجود دارد این است که شما باید از انتخاب ترکیب بیش از دو رنگ خودداری کنید. نکته دیگر این است که یکی از رنگ‌ها باید از طیف رنگ‌های خنثی مانند سفید یا نود مانند کرم و بژ انتخاب شود.

ویژگی‌های کابینت کلاسیک

وقتی به عکس‌های طراحی آشپزخانه به دو مدرن و کلاسیک نگاه می‌کنید، می‌توانید به وضوح متوجه تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک شوید. کابینت کلاسیک سبک سنتی‌تر و قدیمی‌تر دیزاین آشپزخانه است. در این سبک از طراحی کابینت‌ها با حاشیه‌های بیشتر، لوازم اضافی، قاب‌بندی و ترکیب رنگ‌های گرم و مختلف ساخته می‌شوند.

این سبک طرف‌داران خود را دارد و نظر افرادی که دیزاین‌های شلوغ و تجملاتی را می‌پسندند را به خود جلب می‌کند. کابینت کلاسیک نیز انواع زیادی دارد تا بتواند سلیقه طرف‌داران خود را تامین کند. این نوع کابینت زیبایی‌ها و مزایای خاص خود را دارد و با چراغ‌های زیبا می‌تواند جلوه ویژه‌ای به آشپزخانه شما بدهد.

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک در رنگ‌بندی

در همین مقاله در خصوص رنگ کابینت مدرن توضیح داده شده است و گفته شد انتخاب دورنگ برای آن کافی است. تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک در رنگ‌بندی نیز مشخص است. در خصوص کابینت کلاسیک دست شما در انتخاب رنگ‌ باز است. می‌توانید از رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای و رنگ چوب یا سفید تک رنگ استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید دو رنگ را ترکیب کنید و از جلوه‌ای که برای آشپزخانه‌تان به ارمغان می‌آورد لذت ببرید.

مقایسه کابینت مدرن و کابینت کلاسیک

در مقالات پیشین تا حدودی به تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک پرداخته شده است که شما می‌توانید برای مطالعه آن به لینک زیر مراجعه کنید. در ادامه تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک به طور دقیق‌تری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

باید توجه کنید که علاوه بر تفاوت‌هایی که در طراحی این دو سبک ذکر شد، آن‌ها فرق‌های دیگری نیز دارند که اصلی‌ترین آن تفاوت در موادی است که برای ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در جدول زیر می‌توانید تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک را مشاهده کنید.

کابینت مدرن کابینت کلاسیک
  • از ترکیب چوب و فلز ساخته می‌شود.
  • از جنس چوب تهیه می‌شود.
  • فاقد طراحی‌های شلوغ هستند.
  • از تاج، سر ستون و کنده کاری برای زیبایی آن‌ها استفاده شده است.
  • دارای طراحی ساده و یکدست هستند.
  • از اشکال هندسی پیچیده برای طراحی آن بهره می‌برند.

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک از نظر هزینه

قیمت‌هایی که برای کابینت در نظر می‌گیرند به موارد زیادی مانند مواد مورد استفاده، رنگ، جنس چوب یا فلز به‌کاررفته و… وابسته است. قیمت کابینت‌ها بر اساس متر به مشتری اعلام می‌گردد. اگر بخواهیم تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک را از لحاظ قیمت آن‌ها بررسی کنیم، باید بگوییم کابینت کلاسیک با توجه به طراحی های پیچیده، استفاده از لوازم تزئینی زیاد، به‌کار بردن چوب در ساختار آن‌ها و داشتن دستگیره‌های بزرگ هزینه بیشتری برای مشتری دارند. در حالی که کابینت مدرن با حذف این ویژگی‌ها سبب پایین آمدن قیمت‌ها برای طرف‌داران خود شده است.

سخن پایانی

بسیاری از افراد قبل از اینکه تصمیم به بازسازی آشپزخانه خود بگیرند به بررسی تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک می پردازند. در این مطلب به شما کمک شده است تا بتوانید این دو سبک را از هر نظر بررسی کنید و سپس با توجه به سلیقه، بودجه و شرایط خود سبک مناسب را برای طراحی آشپزخانه خود انتخاب کنید.