چگونه دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود را طراحی کنیم که نیازی به بروز رسانی و تغییر هر ساله نداشته باشد؟ چگونه در مورد سبک داخلی آشپزخانه تصمیم گیری کنیم؟ شما برای طراحی کابینت های آشپزخانه خود و پاسخ به این سوالات نیاز به آشنایی بیشتر با سبک های طراحی دارید. پاسخ این سؤالات و معرفی سبک برای طراحی آشپزخانه در مقاله ما وجود دارد.

طراحی کابینت آشپزخانه

اصول طراحی کابینت آشپزخانه

در نگاه اول، طراحی آشپزخانه دشوار نیست. کافی است یک پوشش برای دیوارها، سقف و کف، یک مجموعه کابینت زیبا، لوله کشی و لوازم خانگی انتخاب کنید؛ اما هر کدام از این نکات دارای تفاوت‌های ظریف و ویژگی‌های خاص خود هستند که برای یک طراحی موفق باید به آن‌ها دقت کنید. در ادامه در مورد طراحی کابینت آشپزخانه نکاتی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

طراحی کابینت مدرن

کابینت‌های مدرن سلیقه بسیاری از خانم‌های جوان هستند. دلیل این محبوبیت می‌تواند سادگی و شیک بودن آن‌ها باشد. شما با طراحی این کابینت‌ها نیازی به تمیزی روزانه ندارید، قیمت‌ مناسبی پرداخت می‌کنید و فضای آشپزخانه خود را بزرگ‌تر نشان می‌دهید.

کابینت سازان در طراحی‌های مدرن از رنگ‌های خنثی و سرد استفاده می‌کنند و رنگ سفید بسیار در آن‌ها دیده می‌شود. در طراحی کابینت آشپزخانه مدرن از دستگیره‌های بسیار ساده بهره برده و گاهی حتی بدون دستگیره آن را می‌سازند. کابینت‌های مدرن انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید در آن‌ها تغییر ایجاد کرده و به سلیقه خود مدل‌ها را انتخاب کنید.

شما با این نوع طراحی می‌توانید برای سایر لوازم خود نیز مانند سینک، ماشین ظرف شویی، ماشین لباسشویی، هود و… نیز فضایی شیک طراحی کنید. شلوغی‌ها و نا به سامانی‌هایی که لوله‌ها، سیم و پریز ایجاد می‌کنند در زیر درب‌های شیک کابینت‌های مدرن قرار می‌گیرند و محیطی مدرن، تمیز و آرامش بخش برای آشپزی و غذا خوردن به شما می‌دهند.

انواع طراحی کابینتطراحی کابینت کلاسیک

در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک می‌توانید از رنگ‌های گرم مانند رنگ چوب و ترکیب آن با سایر رنگ‌ها استفاده کنید، دستگیره‌های بزرگ و طلایی انتخاب کنید و طرح‌های هندسی پیچیده و پر جزئیات سفارش دهید. اگر دکوراسیون شلوغ و مجلل می‌پسندید، این طراحی کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید و مطمئن باشید می‌تواند زیبایی خاصی به منزل شما بدهد.

در طراحی کابینت کلاسیک استفاده از بوفه، چراغ، ستون، سر دست و لوازم جانبی دیگر کاملاً مجاز است و می‌توانید به هر نحوی که دلخواه شما است آشپزخانه خود را نظم دهید. در آخر به ذکر این نکته بسنده می‌کنیم که طرح‌های سنتی و حکاکی‌های زیبای کابینت کلاسیک جلوه‌ای فاخر و سلطنتی به آشپزخانه شما می‌دهند.

اندازه گیری ابعاد کابینت

کابینت سازان هنگام اندازه گیری آشپزخانه به طور دقیق در مورد جای وسایل و لوازم تصمیم گرفته و از شما نظر خواهی می‌کنند. در این جا مهم است که شما درباره وسایل خود و ابعاد آن‌ها با کابینت کار صحبت کنید. اگر در آشپزخانه یخچال ساید بای ساید دارید یا می‌خواهید ماشین ظرف شویی در آن قرار بدهید، باید از قبل به او خبر بدهید؛ زیرا امر طراحی آشپزخانه نیاز به دقت و اندازه گیری‌های ریزبینانه دارد و باید به نحوی باشد که در عین نظم و زیبایی همه لوازم را در خود جای دهد.

طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی

اگر در مورد طراحی کابینت آشپزخانه خود نگران هستید و نمی‌دانید پس از پایان کار قرار است چه ظاهری به آشپزخانه شما بدهد، از کابینت کار خود بخواهید که قبل از اجرا کابینت‌ها را برای شما طراحی کند. این مدل که طراحی سه بعدی آشپزخانه نامیده می‌شود طرف‌داران زیادی دارد.

مزایای طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه این است که در هزینه‌ها بسیار صرفه جویی می‌کند. شما می‌توانید در مورد اجرای کابینت‌ها نظر بدهید، تغییرات ایجاد کنید و رنگ‌های مناسب‌تر و بهتری انتخاب کنید. برخی از افراد صرفاً طرح‌هایی را از اینترنت پیدا کرده و به استادکار کابینت نشان می‌دهند.

این طرح‌ها ممکن است برای هر آشپزخانه‌ای مناسب نباشند. بهتر است از طراحی سه بعدی استفاده کنید که به طور ویژه برای محیط آشپزخانه شما طراحی شده است. طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه از 100 تا 500 هزار تومان برای مشتریان هزینه دارد.

سخن پایانی

طراحی کابینت آشپزخانه امری حساس و دارای پیچیدگی است. در این مورد کابینت سازان به روش‌های مختلف عمل کرده و طرح‌های زیادی به مشتریان نشان می‌دهند. در این مطلب به معرفی 2 نوع طراحی کابینت برای آشپزخانه و ویژگی‌های آن‌ها پرداخته شده است و به شما کمک شده است تا انتخاب بهتری داشته باشید.