عوامل تاثیرگذار بر قیمت کابینت

قیمت کابینت

چه بخواهید برای خانه جدید خود کابینت آشپزخانه خرید و چه در حال به روز رسانی کابینت موجود خود باشید، مهم است که عوامل موثر بر قیمت کابینت را در نظر بگیرید.

بنابراین وقتی به دنبال خرید کابینت آشپزخانه هستید، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. برخی از مهم ترین عوامل قیمت، سبک، جنس و اندازه کابینت هستند. همچنین باید در نظر داشته باشید که از کجا می خواهید کابینت بخرید و چه نوع کابینتی با توجه به سلیقه و کارایی مدنظر شما است.

هنگامی که شما می خواهید قیمت را در نظر بگیرید. قیمت کابینت با توجه به کیفیت مواد کابینت و فرایند ساخت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. مهم است که قبل از خرید تحقیق کنید تا یک کابینت با کیفیت از یک مجموعه معتبر مانند نوآن سفارش دهید.

چگونگی تاثیر عوامل بر قیمت کابینت

مواد نیز فاکتور مهمی است که باید هنگام خرید کابینت آشپزخانه در نظر گرفت. شما می توانید کابینت آشپزخانه را با مواد مختلف از جمله چوب، فلز و پلاستیک سفارش دهید. مهم است که موادی را که انتخاب کنید با دکوراسیون آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد.

سبک یکی دیگر از عوامل مهمی است که در هنگام خرید کابینت آشپزخانه باید در نظر بگیرید. شما می توانید سبک های مختلف کابینت، از جمله سبک های سنتی و مدرن را پیدا کنید. مهم است که سبکی را انتخاب کنید که با ظاهر آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد.

اندازه نیز فاکتور مهمی است که هنگام خرید کابینت آشپزخانه باید در نظر گرفته شود و بر قیمت آن موثر است. اگر مطمئن شوید که اندازه کابینت با فضای آشپزخانه شما متناسب است، به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

در ادامه برخی از رایج ترین عوامل موثر بر قیمت کابینت در نظر گرفته شده است که عبارت است از:

1- اندازه

هنگام بررسی قیمت کابینت آشپزخانه، اندازه یکی از عواملی است که باید در نظر بگیرید. اندازه کابینت می تواند بسیار متفاوت باشد و پیدا کردن اندازه ای که متناسب با نیازهای شما باشد، مهم است. همچنین مهم است که چیدمان آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. به طور کلی کابینت های بزرگ تر برای آشپزخانه هایی با فضای پیشخوان زیاد و کابینت های کوچک تر برای آشپزخانه هایی با فضای پیشخوان کمتر بهتر است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه پیشنهاد می شود.

انواع کابینت

2- سبک

هنگام جستجوی کابینت آشپزخانه، مهم است که سبک خانه خود را در نظر بگیرید. چه به دنبال کابینت های سنتی بوده و چه به دنبال کابنیت معاصر باشید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

آشپزخانه های سنتی معمولا دارای کابینت هایی با طراحی سنتی هستند که از چوب یا سایر مواد طبیعی ساخته شده اند. قیمت این کابینت ها از مقرون به صرفه تا بسیار گران است.

آشپزخانه های معاصر بیشتر مدرن و دارای طراحی های شیک هستند. کابینت های معاصر را می توان از مواد مختلفی از جمله چوب، فلز، شیشه و پلاستیک ساخت. آنها می توانند مقرون به صرفه تر از کابینت های سنتی باشند، اما با توجه به برند و طراحی، گران تر نیز هستند.

مهم است که سبک کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید که با ظاهر و احساس خانه شما مطابقت داشته باشد. چه به دنبال کابینت های سنتی یا معاصر باشید، مهم است که بودجه و ترجیحات سبک خود را در نظر بگیرید.

3- جنس

هنگام خرید کابینت آشپزخانه، باید جنس آن را در نظر بگیرید. جنس کابینت می تواند شامل چوب، لمینت، تخته خرده چوب یا فلز باشد. نوع چوبی که کابینت آشپزخانه با آن ساخته می شود بر قیمت کابینت تاثیر می گذارد. اگر چوب مرغوب و کمیاب باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

الگوی دانه روی انواع چوب می تواند بر قیمت تاثیر بگذارد. برای مثال کابینت ساخته شده از بلوط سفید قیمت بیشتری نسبت به کابینت ساخته شده از کاج دارد، زیرا بلوط سفید دانه سخت تری دارد.

بنابراین می توان بیان کرد که چوب سنتی ترین جنس برای کابینت آشپزخانه است و هنوز هم محبوب ترین گزینه است. طراحان کابینت اغلب از چوب بلوط یا سایر چوب های سخت استفاده می کنند؛ زیرا محکم و بادوام هستند.

لمینت و تخته خرده چوب دو ماده معمولی دیگر کابینت هستند. آنها هم ارزان تر از چوب هستند و هم در برابر آسیب مقاوم تر هستند؛ اما جذابیت بصری کابینت های چوبی را ندارند.

فلز یکی دیگر از گزینه ها برای کابینت آشپزخانه است. قوی و بادوام است و سایش و پارگی زیادی را تحمل می کند. کابینت های فلزی را نیز می توان مطابق با دکوراسیون سفارشی کرد، البته در سال های اخیر این نوع کابینت طرفداران کمتر دارد.

انواع کابینت

4- نحوه ساخت

سه نوع اصلی ساخت جامد، مهندسی و روکش کابینت وجود دارد. کابینت های جامد گران ترین گزینه هستند و از یک تکه چوب یا فلز ساخته می شوند. کابینت های مهندسی شده از چند قطعه چوب یا فلز همراه با پیچ یا چسب ساخته می شوند. کابینت های روکشی از ورقه های نازک چوبی ساخته شده  که به یک پانل پشتی چسبانده شده اند. آنها معمولاً ارزان تر از کابینت های جامد یا مهندسی شده هستند و ظاهر مدرن تری ارائه می دهند.

در نهایت چه به دنبال کابینت‌هایی با قیمت پایین‌تر باشید که نیاز به بازسازی داشته باشند یا کابینت‌های گران‌قیمتی که برای ماندگاری ساخته شده‌اند، این مقاله همه چیزهایی را که برای تصمیم‌گیری آگاهانه نیاز دارید، به شما ارائه می دهد و می توانید بهترین انتخاب در خرید کابینت آشپزخانه داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت کابینت برای آشپزخانه خود می توانید با شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن تماس بگیرید.

با نوآن می توانید برنامه ریزی برای داشتن آشپزخانه رویایی خود را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *