محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه

محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه

چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم ؟

وقتی به دنبال خرید یا سفارش کابینت آشپزخانه هستید و در انتخاب رنگ تردید دارید، ممکن است از خود بپرسید که محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه چه رنگی است؟

رنگ ها، نقش اساسی در زندگی افراد دارند، زیرا احساسات افراد را نشان می دهند. در همین راستا نیز رنگ در آشپزخانه تاثیر بسیاری دارد. به این صورت که براساس رنگ ها می توان احساس زیبایی را در هر آشپزخانه دریافت کرد. البته این زیبایی برای هر کسی با ملیت های مختلف، تعریف متفاوت دارد.

هر رنگی هدف متفاوتی دارد. برخی رنگ‌های راحت و دلپذیر هستند و برخی دیگر رنگ‌های شاداب‌تر و اشتهاآور هستند. همان طور که هر کسی فرایند جستجوی رنگ کابینت آشپزخانه را طی کرده است، تأیید می کند، انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه می تواند با انتخاب های بی پایان و تفاوت های ظریف برای درک و غلبه بر آن باشد.

انواع رنگ کابینت آشپزخانه

به طور کلی شما می خواهید رنگی برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنید که برای مدتی از زندگی با آن لذت ببرید، بنابراین در ادامه به معرفی برخی از رنگ های کابینت می پردازیم تا با آشنایی کامل، بهترین رنگ را انتخاب کنید.

1- رنگ های گرم

رنگ هایی مانند قرمز، زرد، نارنجی و سبز، جزو رنگ های گرم  و محبوب ترین رنگ ها هستند؛ زیرا آشپزخانه پررفت و آمدترین قسمت هر خانه ای محسوب می شود، بنابراین نقطه مرکزی خانه باید خوشایند و اشتها آور باشد.

رنگ زرد برای دوستداران کابینت سبک کلاسیک و سنتی و قدیمی است. رنگ زرد روشن و پر جنب و جوش برای دیوارها با کابینت های چوبی یا سفید، آشپزخانه رویایی برای هر کسی است که می خواهد واقعاً سبک قدیمی باشد.

سبز رنگ طبیعت و آرامش است. اگر به دنبال فضایی آرام بخش هستید، به دنبال ظاهری سبز باشید. از طرف دیگر، اگر آرامش اقیانوس را می خواهید، می توانید آن را با رنگ آبی ترکیب کنید. هر دو این رنگ ها آرامش بخش هستند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله چگونگی طراحی کابینت مناسب پیشنهاد می شود.

کابینت ممبران نوآن

2-رنگ های پررنگ و بسیار گرم

هیچ چیز مثل رنگ قرمز پررنگ نیست. قرمز به عنوان یک رنگ بسیار اشتها آور شناخته شده است، بنابراین قطعا انتخاب خوبی برای آشپزخانه است.

قرمز مرجانی یک انتخاب شگفت انگیز برای آشپزخانه ها است. اگر نمی‌توانید کل آشپزخانه خود را به رنگ قرمز رنگ کنید، این کار خیلی زیاد است. با این وجود، می‌توانید یک دیوار را به رنگ قرمز رنگ کنید یا از کاشی‌های قرمز استفاده کنید. حتی قرمز تمشکی برای کابینت‌های سفارشی با روکش‌های خنثی یا سفید محبوب است.

یکی دیگر از رنگ های پررنگ و جذاب بنفش است. این رنگ زمانی مد روز بود و اغلب در آشپزخانه استفاده می شد، اگرچه می تواند برای طرح های مینیمالیستی نیز کار کند.

3- رنگ های خنثی

رنگ‌های تیره‌تر مانند مشکی زغالی و خاکستری دودی، رنگ‌های خنثی مناسبی برای هر نوع آشپزخانه ای هستند. چه به دنبال طراحی کابینت به سبک مینیمال و چه به دنبال طراحی کابینت مدرن و یا طراحی کابینت کلاسیک باشید، این رنگ ها، رنگ های خنثی عالی هستند که به شما این آزادی را می دهند که برخی از رنگ ها را به نمایش بگذارید.

رنگ‌های خنثی همتای درخشانی برای رنگ‌های پر جنب و جوش هستند.

اگرچه ممکن است کسل کننده به نظر برسند، اما خاکستری و مشکی زغالی اگر با روکش سفید یا روشن در کابینت ها و میزها ترکیب شوند، می توانند معجزه کنند. حتی می‌توانید از رنگ‌های تند مانند آبی یا سبز آبی یا حتی سبز دریایی استفاده کنید تا ظاهری واقعاً آرام‌بخش و آرامش‌بخش داشته باشید.

خاکستری ترکیب رنگی است که ارزش توجه دارد؛ زیرا خاکستری تقریباً با هر رنگ دیگری هماهنگ است و آن را به خنثی‌ترین رنگ سازگار می‌سازد و دلیل خوبی برای محبوبیت آن دارد.

درواقع خاکستری می‌تواند با طیف وسیعی از رنگ‌ها مثل قرمز، آبی، سبز، زرد یا هر چیزی که می‌خواهید در کابینت‌ یا پیشخوان بگنجانید، همخوانی داشته باشد. خاکستری یکی از محبوب ترین رنگ هایی است که برای آشپزخانه ها استفاده می شود (البته بعد از رنگ سفید) و کاملا مشخص است که چرا این طور است.

مطلب پیشنهادی: رنگبندی کابینت

کابینت سفید نوآن

4- رنگ سفید، محبوب ترین رنگ

رنگ سفید محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه است. اگر هدف شما ایجاد یک آشپزخانه جذاب است و می خواهید سبکی کلاسیک و جاودانه را در خانه خود حفظ کنید، کابینت آشپزخانه سفید یک گزینه بسیار آرام و قابل زندگی است.

با روکش‌های مات یا براق موجود، ایده‌های آشپزخانه سفید می‌توانند به طرز شگفت‌انگیزی متفاوت به نظر برسند و تنوع فوق‌العاده‌ای در سایه‌های آن از شفاف‌ترین سفید خالص گرفته تا آنهایی با رنگ‌های لطیف گرم یا سرد وجود دارد. همچنین سفید انتخاب مناسبی برای سایر ایده ها و مواد رنگ آشپزخانه است.

کابینت های سفید یک انتخاب همیشه محبوب در میان طیف رنگ های کابینت ممکن است. نور را منعکس می کند و به دلیل این کیفیت، اغلب برای آشپزخانه های کوچک انتخاب می شود تا جادارتر به نظر برسند. همچنین می تواند به مقابله با کمبود نور در آشپزخانه با پنجره ها کوچک کمک کند.

کابینت‌های آشپزخانه سفید، زیبا و جاودانه در سادگی خود هستند. رنگ سفید یکی از بهترین رنگ ها در طراحی آشپزخانه است و حس آرامش، تمیزی و بی‌عیب بودن را القا می‌کند.

در نهایت می توان بیان کرد که رنگ کابینت شما یکی از اولین چیزهایی است که هر کسی وقتی به آشپزخانه شما نگاه می کند، متوجه آن می شود. این مورد باید یک انتخاب بسیار متفکرانه باشد و باید فکر کنید که به دنبال چه رنگی متناسب با احساسات خود هستید.

به رنگ‌هایی که دوست دارید، احساسی که می‌خواهید القا کنید و اینکه رنگ‌های شما در فضای بزرگ چه حسی دارند، فکر کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رنگ کابینت برای آشپزخانه خود می توانید با شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *