مراحل مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه

مراحل مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه

چه بخواهید فضای خانه خود را ارتقا دهید یا به طور کلی فضای جدیدی بسازید، انتخاب کابینت آشپزخانه بخش مهمی از خانه شما محسوب می شود. آنها نه تنها راه حلی برای نیازهای ذخیره سازی شما ارائه می دهند، بلکه می توانند زیبایی کلی شما را نیز پشتیبانی کنند.

مراحل انتخاب کابینت آشپزخانه

اگر قبلاً کابینت سفارش نداده اید یا نمی دانید از

کجا شروع کنید، برای آگاهی بیشتر شما در ادامه مراحل مهم برای انتخاب کابینت آشپزخانه بیان شده است:

1- نیازهای خود را مشخص کنید

قبل از انتخاب کابینت، ابتدا باید نیازهای خود را مشخص کنید، در ادامه موارد مهم در ارزیابی این نیازها مشخص شده است.

کارایی مناسب: سبک کابینت هایی که برای آشپزخانه می سازید کاملاً متفاوت از آن چیزی است که برای کمد اتاق خواب یا دفتر خانه انتخاب می کنیم. راه‌حل ذخیره‌سازی مورد نظر برای آشپزخانه پیچیده‌تر از مثلاً کمدی است که در آن کاغذها را بایگانی می‌کنید.

مشخص سازی جزییات: اکنون که عملکرد فضا و کابینت خود را می‌دانید، می‌توانید جزییات آن را مشخص کنید. چه نوع وسایل یا لوازم جانبی را می خواهید در کابینت آشپزخانه بگنجانید؟ ظروف پذایریی و روزمره، وسایل خوراکی، وسایل برقی آشپزخانه، ادویه و همه مواردی که مربوط به آشپزی است. تمام این موارد را باید یادداشت برداری کنید و حتما این اطلاعات را با طراح خود به اشتراک بگذارید.

سطح کیفی مورد نظر شما: وقتی نوبت به سطح کیفیت می رسد، سه گزینه دارید. کابینت های آماده و از پیش ساخته، کابینت های نیمه سفارشی که در اصل کابینت های آماده با گزینه های جزییات اضافی هستند یا کابینت های کاملا سفارشی که با توجه به مشخصات شما ساخته خواهد شد.

به طور کلی هر چه کیفیت بهتر باشد، طول عمر کابینت شما بیشتر می شود و احتمال اینکه با عملکرد مورد نظر شما مطابقت داشته باشند، بیشتر می شود.

زمان تحویل: ممکن است برای نصب کابینت آماده کمتر از یک هفته و برای کابینت نیمه سفارشی حدود دو هفته زمان لازم باشد. بنابراین باید با تیم طراحی کابینت خود ارتباط برقرار کنید تا بتوانید زمان مورد نظر را از آنها بپرسید. اگر کابینت‌های سفارشی می‌خواهید؛ اما نمی‌توانید بیشتر از یک ماه صبر کنید، بهتر است از کابینت آماده یا نیمه سفارشی استفاده کنید.

برآورد قیمت: شما باید بودجه ای مناسب و با توجه به توانایی مالی خود برای انتخاب کابینت آشپزخانه تعیین کنید. بنابراین می توانید برای برآورد قیمت با مجموعه های معتبر طراحی کابینت مانند طراحی کابینت نوآن تماس بگیرید و در مورد قیمت و لیست خواسته های خود صحبت کنید و قیمت مناسب برای نیازهای خود بیابید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه پیشنهاد می شود.

کابینت جدید

2- سبک خود را مشخص کنید

مانند هر عنصر طراحی دیگری، کابینت ها نیز در سبک های مختلفی تولید می شوند. در حالی که ما مطمئن هستیم که شما سبک خاصی دارید که به آن گرایش دارید، پیشنهاد می کنیم سبک معماری خانه خود را نیز ارزیابی کنید. کابینت های شما باید با سبک خانه یکپارچه کار کنند. اگر بخواهید کابینت های مدرن و شیک را مثلاً در یک خانه با معماری و فضای سنتی نصب کنید، به طور قابل توجهی نامناسب به نظر می رسند.

در حالی که مطمئناً می‌توانید کابینت‌های خود را به سبکی که ترجیح می‌دهید، سفارشی کنید، مهم است که مطمئن شوید که سبک با سایر قسمت‌های خانه شما مطابقت دارد تا ظاهری منسجم و زیبا داشته باشید. با توجه به قسمتی که کابینت ها را در آن نصب می کنید، باید سایر عناصر طراحی ثابت را نیز در نظر داشته باشید که تغییر نخواهند کرد.

در این مرحله نیز تیم طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن می توان به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

3- از لحاظ ظاهری و فیزیکی جنس کابینت را بررسی کنید

با در نظر گرفتن تمام این اطلاعات، اکنون زمان آن است که از لحاظ ظاهری و فیزیکی برای انتخاب، جنس و لوازم به کاربرده شده در آن را از نزدیک ببیند و تمام موارد مربوط به کابینت آشپزخانه را بررسی کنید. همچنین اگر برایتان ممکن است از طراحان کابینت بخواهید که نمونه کارهای کابینت آشپزخانه را به شما نشان دهند تا بابت کیفیت و نوع طراحی خیالتان آسوده باشد و بتوانید با اطمینان کامل برای سفارش کابینت اقدام کنید.

4- انتخاب خود را نهایی کنید

هنگامی که نمونه های مختلف موجود را مشاهده کردید و درک خوبی از ویژگی های مورد نیاز خود داشتید، آماده هستید تا انتخاب خود را نهایی کنید. باز هم، اینجا جایی است که یک متخصص طراحی می تواند کمک کند مطمئن شوید که تمام جزییاتی که انتخاب می کنید با هم کار می کنند.

5- سفارش خود را ثبت کنید

اکنون که طراحی کابینت خود را نهایی کرده اید، وقت آن است که سفارش خود را ثبت کنید. همان طور که اشاره شد، زمان تولید می تواند از یک سازنده به سازنده دیگر تغییر کند. نکته خوب این است که شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن می تواند تخمین بسیار دقیقی از زمان آماده شدن کابینت های خود ارائه دهد.

این شرکت به شما کمک می کند تا سفارش خود را ثبت کنید و در حین ارسال کابینت شما را مطلع خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب کابینت برای آشپزخانه خود می توانید با شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن تماس بگیرید.

با نوآن می توانید برنامه ریزی برای داشتن آشپزخانه رویایی خود را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *