معرفی مدل های جدید دکور آشپزخانه

دکور آشپزخانه - مجموعه نوآن

آشپزخانه هر خانه یکی از ارکان اصلی آن به شمار می رود. اعمال مهمی چون پخت و پز غذا، انبار کردن آذوقه و مواد غذایی، شستشوی ظروف ، خوردن غذا و… همه و همه در آشپزخانه انجام می گردد.

پس فضایی که بیشتر وقت کدبانوی خانه در آن سپری می شود بایستی دارای دکوری زیبا و کاربردی باشد. برای انتخاب سبک دکور آشپزخانه بایستی به جزئیات آن توجه کرد.

هماهنگی کابینت ها، لوستر، پرده، اکسسوری ها، فرش، میز غذاخوری و… همگی می تواند نمایانگر سبک مورد علاقه شما باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد دکور آشپزخانه به سبک های مختلف بپردازیم پس با مجموعه نوآن همراه باشید.

انواع مدل های دکور آشپزخانه

از جمله انواع مدل های دکور آشپزخانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دکور آشپزخانه کلاسیک

اولین و مهم ترین چیزی که در دکور آشپزخانه به چشم می خورد مبحث کابینت ها می باشد. با انتخاب سبک کابینت ها می توان سایر لوازم را نیز براساس آن انتخاب نمود.

کابینت های سبک کلاسیک اغلب با تراشکاری درب ها و ستون ها ، استفاده از تجملات و اکسسوریهای مختلف و در کل نمایانگر شکوه و جلوه سبک کلاسیک است.

بعلاوه فرش ، لوستر ، پرده ، اکسسوری ها و … نیز بایستی با سبک کلاسیک کابینت ها همخوانی داشته باشند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه پیشنهاد می شود.

دکور آشپزخانه - آشپزخانه کلاسیک

دکور آشپزخانه مدرن

بسیاری از جوانان امروزه سبک مدرن را برای خانه های خود انتخاب می کنند که با توجه به کوچک شدن متراژ آپارتمان ها تصمیم درستی نیز به نظر می رسد. در سبک مدرن کابینت ها ساده، بدون دستگیره، اغلب با رنگ های روشن و استفاده حداقلی از اکسسوری ها می باشند.

همراه با این کابینت ها استفاده از لوسترهای ساده و مینیمال ، پرده های زبرا یا توری ساده ، فرشهای با طرح های مدرن و اکسسوری هایی که مطابقت با این سبک دارند استفاده می شوند.

بیشتر بخوانید: کابینت آشپزخانه به سبک مینیمال

دکور آشپزخانه - آشپزخانه مدرن

دکور آشپزخانه بدون اپن

همانطور که در بالا گفتیم متراژ کوچک آپارتمان ها باعث شد تا سازندگان از ساخت اپن برای آشپزخانه ها دست برداشته و سعی کنند با ادغام فضای آشپزخانه و پذیرایی یا نشیمن به بزرگتر نشان دادن هر دو فضا کمک کنند.

این ابتکار بسیار مورد توجه قرار گرفت ولی باید توجه کرد در اینگونه مواقع به دلیل حذف کابینت های اپن بایستی کابینت سایر جاهای آشپزخانه جادار و تا سقف ساخته شوند تا کمبود جایی که در اثر حذف اپن به وجود آمده است جبران شود.

در این گونه فضاها بایستی در انتخاب سبک هر دو فضای آشپزخانه و نشیمن هماهنگی بیشتری وجود داشته باشد تا این یکپارچگی فضاها و عدم هماهنگی بین لوازم و سبک هر دو فضا توی ذوق بیننده نزند.

مقاله پیشنهادی: مراحل مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه

دکور آشپزخانه - بدون اپن

دکور آشپزخانه سنتی ایرانی

برخی افراد سنتی پسند استفاده از طرح های سنتی ایرانی را در فضای آشپزخانه به شدت می پسندند . مثلا فرش های دستباف یا ماشینی با طرح و نقش های ایرانی ، استفاده از کاشی و سرامیک های سنتی به سبک ایرانی ، انتخاب کابینت ها به سبک ساده ، استفاده از وسایل دکوری سنتی نظیر ظروف سفالی ، مسی ، خاتم کاری ، منبت کاری و …

همه و همه می تواند نشانگر دکور آشپزخانه سنتی ایرانی باشد. البته باید توجه داشت در انتخاب این سبک باید فضاهای دیگر را نیز با این فضا هماهنگ کرد. یعنی اینگونه نباشد که سبک آشپزخانه سنتی ایرانی باشد و سبک پذیرایی یا نشیمن مدرن.

مطالعه این مقاله را از دست ندهید : بازدید و مشاوره رایگان کابینت آشپزخانه و کمد دیواری 

دکور آشپزخانه - آشپزخانه سنتی ایرانی

دکور آشپزخانه کوچک

برای دکور آشپزخانه های کوچک نکات زیادی وجود دارد که رعایت هر یک می تواند به زیباتر و دلبازتر شدن فضای خانه و آشپزخانه کمک نماید.

استفاده از پنجره های بزرگ و نورگیر ، پرده های نازک که جلوی نور ورودی را نگیرند ، استفاده از کابینت های رنگ روشن و ترجیحا سفید ، انتخاب سبک مدرن یا مینیمال برای آشپزخانه های کوچک ، استفاده از فرش های با نقوش کم و خلوت ، استفاده حداقلی از اکسسوری و دکوریجات و … همه می تواند در زیباتر نشان دادن دکور آشپزخانه کوچک موثر باشد.

مقاله پیشنهادی: 20 مدل کابینت مدرن برای آشپزخانه های امروزی 

دکور آشپزخانه - آشپزخانه کوچک

دکور آشپزخانه ساده

برخی افراد از سادگی و خلوتی در محیط خانه، محل کار و … لذت می برند و آرامش را در سادگی می یابند. برای اینگونه افراد دکور آشپزخانه ساده می تواند بسیار آرامبخش باشد.

همانطور که می دانید خانم خانه ساعاتی از وقت خود را در آشپزخانه سپری می کند و اگر در آنجا احساس آرامش نداشته باشد نمی تواند آن را به بقیه اعضا خانواده انتقال دهد.

برای افرادی که به این نوع دکور علاقه مندند سبک مینیمال و یا مدرن می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. شعار سبک مینیمال سادگی و کاربردی بودن است.

در این گونه آشپزخانه ها استفاده از کابینت های با درب ها و دستگیره های ساده یا بدون دستگیره، رنگ های سفید، کرم ، طوسی روشن برای درب کابینت ها، استفاده از نور طبیعی، استفاده از لوازم ضروری و لازم، کاهش استفاده از اکسسوری های غیر ضروری که تنها فضا را شلوغ می کنند و … به چشم می خورد.

پیشنهاد ویژه نوآن : طراحی کابینت آشپزخانه کوچک 

دکور آشپزخانه - آشپزخانه ساده

دکور آشپزخانه سفید

در سبک های مدرن، مینیمال ، اسکاندیناوی دکور آشپزخانه سفید طراحی می شود. زیرا در همه این سبک ها رنگ سفید کابینت ها و فضای اطراف به بزرگتر نشان دادن فضا کمک شایانی می کند.

حتی در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک هم می توان از رنگ سفید استفاده کرد. مثلا برخی کابینت های ممبران با رنگ سفید یا سفید صدفی با کانتر و جزیره سفید می تواند بسیار چشمگیر و زیبا به نظر برسد. شما برای سفارش کلیه سبک ها و رنگها می توانید با مجموعه نوآن تماس بگیرید.

برای مطالعه بیشتر: طراحی کابینت به سبک اسکاندیناوی 

دکور آشپزخانه - آشپزخانه سفید

مجموعه نوآن

این مجموعه با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه طراحی، اجرای کابینت و دکوراسیون داخلی تولید کننده انواع کابینت های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد.

مجموعه نوان با هدف نوآوری، تحول و تنوع در طراحی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا در دکوراسیون داخلی، منزل، محل کار و کابینت آشپزخانه در خدمت شما عزیزان است.