نکات طراحی کمد دیواری اتاق کودک

کمد دیواری اتاق کودک - مجموعه نوآن

دنیای کودکی سرشار از شادی ، تخیل و خلاقیت است و چه بهتر که این ویژگی ها در دکوراسیون اتاق کودک نیز نمود داشته باشد . با یک سرچ ساده می توانید انواعی از دکوراسیون زیبا و جذاب و با خلاقیت پیدا کنید که می تواند فضای اتاق کودکتان را به یک مکان دلنشین برای بازی و استراحت تبدیل کند .

این دکوراسیون شامل کمد دیواری اتاق کودک ، فرش ، پرده ، مبل ، میز و صندلی ، کاغذ دیواری ، لوستر ، آباژور و سایر اکسسوری ها می شود . مجموعه نوآن متخصص در زمینه ساخت انواع کمد دیواری و کابینت آشپزخانه شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کند .

مقاله پیشنهادی : طراحی کلوزت روم یا اتاق لباس 

کمد دیواری اتاق کودک - نکات طراحی

نکات طراحی کمد دیواری اتاق کودک

1- استفاده از فضاهای پرت و بلا استفاده

برخی فضاها نظیر زیر پنجره ، زیر پله ، بین دو پنجره ، گوشه های تیز اتاق و … در خانه بدون استفاده باقی می مانند و برای جا دادن کمد یا وسایل دیگر کافی نیستند .

در اینگونه موارد با طراحی کمد دیواری می توان از این فضاهای بلا استفاده بهره برد و این به خلاقیت طراح بستگی دارد که چطور از این فضاها نهایت استفاده را بکند . این موضوع خصوصا برای اتاق های کوچک بسیار مهم است و باعث نظم بیشتر در اتاق می شود .

بیشتر بخوانید : بازدید و مشاوره رایگان کابینت آشپزخانه و کمد دیواری 

کمد دیواری اتاق کودک - استفاده از فضای پرت

2- استفاده از کمد دیواری بعنوان نقطه کانونی در اتاق کودک

کمد دیواری باید اولین چیزی باشد که به محض ورود به اتاق کودک به چشم می آید . اتاق کودک چه پسرانه و چه دخترانه می تواند با رنگها و طرحهای گوناگون تزئین شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد .

در واقع کمد دیواری بزرگترین عنصر در اتاق کودک است که باقی لوازم را می توان با آن ست کرد . بنابراین طراحی کمد دیواری اتاق کودک از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

پیشنهاد ویژه نوآن: طراحی کابینت مدرن

کمد دیواری اتاق کودک - نقطه کانونی

3- از رنگها بصورت هوشمندانه استفاده کنید

انتخاب رنگ کمد دیواری ارتباط مستقیمی با سایز اتاق خواب دارد . اگر اتاق خواب کودک کوچک و کم نور است از رنگ های روشن استفاده کنید .

مثلا رنگ های ارغوانی کمرنگ ، صورتی ملایم ، سبز روشن ، آبی روشن در ترکیب با رنگ سفید بسیار برای کمد دیواری اتاق کودک مناسب هستند . استفاده از رنگ های پاستلی همیشه انتخاب مناسبی برای اتاق کودک هستند .

4- استفاده از قفسه های باز در طراحی کمد دیواری اتاق کودک

سعی کنید در طراحی اتاق خواب کودک تنوع به خرج دهید و از قفسه های باز برای گذاشتن کتاب ، اسباب بازی و لوازم تزئینی استفاده کنید . این قفسه ها دسترسی بهتر و راحت تری دارند و کودک را به مرتب بودن ترغیب می کنند .

پیشنهاد می کنیم مقاله کابینت آشپزخانه به سبک مینیمال را مطالعه کنید . 

کمد دیواری اتاق کودک - رنگ اتاق خواب

5- در طراحی کمد دیواری اتاق کودک آینده نگری نیز داشته باشید

کودک در مراحل رشد خود نیازهای گوناگونی دارد و به مرور که به سمت نوجوانی می رسد سلیقه ، علاقه و نیازهایش نیز تغییر می کند . طراحی برخی کمدهای دیواری جوری است که با تغییر چند طبقه و میله می توان تغییراتی در آن ایجاد کرد تا برای سالهای آینده نیز قابل استفاده باشد .

همچنین امروزه علاقه به سبک های مینیمالیستی موجب شده که طرحهای اتاق خواب کودک ساده تر و کاربردی تر شود و کودک بتواند حداقل ده سال یا بیشتر از کمد اتاق خود استفاده نماید .

بیشتر بخوانید : معرفی مدل های جدید دکور آشپزخانه 

کمد دیواری اتاق کودک - آینده نگری در ساخت کمد

6- ساخت کمد چند منظوره در اتاق خواب کودک

کمد اتاق خواب کودک می تواند چیزی بیش از تنها یک کمد باشد بلکه می تواند تخت ، میز مطالعه و کتابخانه و حتی وسیله بازی او باشد .

در برخی طراحی ها بخشی از اتاق به کمد دیواری و تخت اختصاص داده می شود که می تواند تخت بازشو یا معمولی باشد و در قسمتی از آن یک سرسره یا تاب برای بازی کودک طراحی شود .

پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله اجرای کابینت در تهران را از دست ندهید . 

کمد دیواری اتاق کودک - کمد چند منظوره

7- از یراق آلات محکم و با کیفیت استفاده کنید

کودکان علاقه زیادی به باز و بسته کردن درب ها و کشوها دارند و این کار را بدون دقت انجام می دهند پس استفاده از یراق آلات با کیفیت برای کمد کودک بسیار لازم و ضروری است . در صورت استفاده از جنس های نامرغوب پس از مدتی به هزینه کردن مجدد نیاز پیدا خواهید کرد .

8- آینه را روی درب یا درون درب کمد دیواری نصب کنید

نصب آینه روی دیوار یا درون و بیرون درب کمد ایمنی بیشتری دارد چرا که کودکان بازیگوشی زیادی دارند و اگر آینه به جایی متصل نباشد امکان سقوط ، شکستن و آسیب دیدن کودک وجود دارد .

مطالعه بیشتر : 20 مدل کابینت مدرن برای آشپزخانه های امروزی 

کمد دیواری اتاق کودک - درب کشویی

9- درب های کشویی مناسب کمد دیواری اتاق کودک

از میان تمامی انواع دربها ، مدل کشویی راحت ترین و ایمن ترین نوع درب برای اتاق کودک هستند چرا که خطری برای کودک ندارند و موجب اشغال شدن فضا نمی شوند .

مجموعه نوآن

این مجموعه با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه طراحی ، اجرای کابینت و دکوراسیون داخلی تولید کننده انواع کابینتهای مدرن ، کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد .

مجموعه نوان با هدف نوآوری ، تحول و تنوع در طراحی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا در دکوراسیون داخلی ، منزل ، محل کار و کابینت آشپزخانه در خدمت شما عزیزان است .