ویژگی های خاص کابینت سفید

ویژگی های خاص کابینت سفید

کابینت سفید آشپزخانه از بهترین و محبوب ترین رنگ برای هر دکوراسیونی است.

هر وقت به یکسری از آشپزخانه ها نگاه می کنید، به نظر می رسد همیشه یک آشپزخانه وجود دارد که کابینت های سفید دارد. اگرچه ممکن است یک انتخاب طراحی واضح به نظر برسد؛ اما وقتی به آن فکر می کنید، متوجه خواهید شد که چرا کابینت های آشپزخانه سفید بی انتها هستند. اگر نمی توانید این مورد را تشخیص دهید، باید این مقاله را بخوانید. در ادامه به بررسی این مورد پرداخته شده است که چرا کابینت آشپزخانه سفید هرگز از مد نمی افتد.

علت محبوبیت کابینت سفید برای آشپزخانه

دلایل زیادی برای محبوبیت کابنیت سفید وجود دارد که عبارت است از:

1- ظاهر مدرن

کابینت سفید آشپزخانه هرگز از مد نمی افتند؛ زیرا ظاهری ساده و مدرن دارند که به نظر می رسد با هر سبک دکوراسیونی مطابقت دارد. از آنجایی که سفید رنگ طراحی جهانی است، تقریباً در هر فرهنگ می توانید آن را پیدا کنید. بنابراین یکی از بهترین انتخاب‌های طراحی مناسب برای هر آشپزخانه است. یک آشپزخانه سفید، حس آرامش ارائه داده و در عین حال حس مدرنیته را نیز به شما القا می کند.

2- مطابقت با دکوراسیون

دلیل دیگری که نشان می دهد کابینت سفید هرگز از مد نمی افتند و همیشه از محبوبیت بالایی برخودار است، این است که به راحتی با سایر سبک های دکوراسیون هماهنگ می شوند. از آنجایی که سفید رنگ محبوبی برای یخچال، کانتر و سایر قسمت های آشپزخانه است، استفاده از کابینت های سفید به شما کمک می کند تا یک قسمت از آشپزخانه را با قسمت دیگر هماهنگ کنید.

3- تغییر راحت

یکی دیگر از کم‌توجه‌ترین دلیلی که چرا کابینت‌های آشپزخانه سفید هرگز از مد نمی‌افتند و همواره محبوب هستند، این است که رنگ‌آمیزی آنها راحت است. برخلاف دیگر سبک‌های کابینت آشپزخانه، می‌توانید کابینت‌های سفید را به راحتی عوض کنید؛ زیرا سفیدی آن هرگز از بین نمی‌رود. به این ترتیب اگر به دنبال فروش خانه هستید و می‌خواهید کابینت‌ها را ارتقا دهید، شاید بهترین ایده باشد که کابینت‌ سفید را انتخاب کنید تا به مالک بعدی این امکان را بدهید که آنها را به رنگی متفاوت رنگ آمیزی کند تا مطابق با سلیقه و نیاز او باشد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کابینت کلاسیک پیشنهاد می شود.

انواع کابینت

فواید کابینت سفید

انتخاب کابینت سفید فواید بسیار دارد که در ادامه به آن پرداخته شده است.

1- همیشه تمیز به نظر می رسند

یکی از مزایای اصلی کابینت های سفید در سادگی آنها نهفته است. با این رنگ کابینت همیشه ظاهری تمیز خواهید داشت که فضای شما را مدرن تر می کند.

2- همیشه کاربرد داشته و رایج هستند

در حالی که رنگ های مختلف برای کابینت اغلب به صورت دوره ای رایج می شوند و از مد می افتند؛ ولی رنگ سفید همیشه جزو اصلی کابینت و فضای آشپزخانه است.

3- ارزش خانه را افزایش می دهد

با انتخاب رنگ سفید، ارزش خانه خود را افزایش خواهید داد. اگر در حال بازسازی هستید، پس این انتخاب هوشمندانه است. به همین ترتیب، اگر به این فکر می کنید که ممکن است در آینده ای نه چندان دور خانه خود را بفروشید، می توانید ارزش خانه خود را با کابینت های سفید چند برابر کنید.

4- فضا را باز می کند

یکی از دلایل اصلی که کابینت‌های سفید ارزش خانه را افزایش می‌دهند، توانایی آنها در انعکاس نور است که باعث می‌شود آشپزخانه شما بزرگ و باز باشد. با جریان نور طبیعی به داخل کابینت‌های سفید و تابش آن، محیطی عالی برای زندگی ایجاد خواهید کرد.

5- لکه ها به راحتی شناسایی می شوند

از نظر بهداشتی، کابینت های سفید باعث می شوند که لکه و کثیفی ها به راحتی شناسایی و تمیز شوند. لکه‌های روی سطوح تیره‌تر اغلب نادیده گرفته می‌شوند، بدون اینکه بدانید آشپزخانه شما کثیف شود. با کابینت های سفید، این مشکل را نخواهید داشت و آشپزخانه شما همیشه تمیز خواهد بود. برای انتخاب بهتر مقاله رنگ کابینت را از دست ندهید.

کابینت نوآن

معایب کابینت سفید

انتخاب کابینت سفید به جز فواید بسیاری که دارد، معایبی نیز دارد که با توجه به سلیقه و نیازهای افراد باید به این موارد نیز توجه ویژه شود.

1- کثیفی را نشان می دهد

احتمالاً زمان بیشتری را صرف تمیز کردن این نوع کابینت خواهید کرد؛ زیرا کثیفی و لکه‌ها به راحتی ظاهر می‌شوند. تمیز و مرتب نگه داشتن آشپزخانه در هر خانه بسیار حائز اهمیت است، بنابراین اگر فردی هستید که زمان زیادی برای نظافت منزل ندارید، انتخاب این رنگ کابینت برای شما مناسب نیست.

2- پریدگی و  فرسودگی را نشان می دهد

کابینت سفید علاوه بر کثیفی، پریدگی و فرسودگی ناخواسته را نیز نشان خواهند داد. در مقایسه با طرح‌ها و رنگ‌های دیگر، کابینت‌های سفید هر گونه فرورفتگی، پریدگی یا علامتی را که ممکن در اثر استفاده ایجاد شود، بیشتر نشان می دهد، بنابراین هنگام انتخاب آن باید به این مورد نیز دقت داشته باشید.

3- می تواند احساس سردی و بهداشتی ایجاد کند

مرز باریکی بین تمیز و مدرن و سرد و بهداشتی وجود دارد. مطمئن شوید که در نهایت رنگی از سفید را انتخاب می کنید که آشپزخانه شما را به سمت سرد و بهداشتی بودن هدایت نکند. سفید رنگ‌های مختلفی دارند، بنابراین مطمئن شوید که رنگی را انتخاب می‌کنید به اندازه کافی گرم باشد و آشپزخانه شما را شبیه مطب پزشک و بیمارستان نکند.

4- هماهنگی با سایر وسایل را سخت می کند

از آنجایی که کابینت‌های سفید فضایی خنثی را ارائه می‌دهند، گاهی اوقات ایجاد هماهنگی با ویژگی‌های رنگارنگ آشپزخانه می‌تواند چالش برانگیز باشد. توجه داشته باشید که هنگام انتخاب وسایل چشم شما به سمت هر چیزی که سفید است، کشیده نشود، بنابراین باید در مورد رنگ و محل قرارگیری وسایل توجه لازم را داشته باشید و همه موارد را رعایت کنید.

5- تابش خیره کننده دارند

کابینت های سفید برای بازتاب نور عالی هستند، اما باید بین نور و رنگ تعادل ایجاد شود. چراغ های سقفی می توانند بر روی برخی از سطوح تابش خیره کننده ایجاد کنند که در حین آشپزی و استفاده از آشپزخانه، خوشایند نیست. مطمئن شوید که نورپردازی شما با کابینت‌هایتان هماهنگی داشته باشد.

واضح است که هنگام تصمیم گیری برای استفاده از کابینت های سفید در آشپزخانه باید به چند نکته توجه داشت. رنگ سفید راهی عالی برای ایجاد فضایی زیبا و دلباز است، فقط مطمئن شوید که تعادل ایجاد شده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رنگ کابینت برای آشپزخانه می توانید با شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن تماس بگیرید.

برای دیدن جدیدترین طراحی های کابینت اینستاگرام نوان را فالو کنید.

One thought on “ویژگی های خاص کابینت سفید

  1. Pingback: نکات مهم هنگام خرید کابینت – طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *