چگونگی طراحی کابینت مناسب

چگونگی طراحی کابینت مناسب

با ایده های بسیار کاربردی در طراحی کابینت می توانید از فضای آشپزخانه نهایت استفاده را ببرید.

هنگام سفارش کابینت جدید، مهم است که چگونه طراحی شود. بنابراین در طراحی کابینت همیشه قبل از ترسیم  باید نیازهای اولیه مشتری با توجه به نوع کارایی کابینت آشپزخانه در نظر گرفته شود.

به این صورت که باید همه چیزهایی را که برای قرار دادن داخل کابینت نیاز دارید، فهرست کنید. ممکن است این  موارد شامل انواع ادویه و روغن، ظروف مختلف پذیرایی و روزمره، وسایل آشپزی مانند کفگیر، قاشق بزرگ و چاقو، قابلمه، تابه و سایر ظروف آشپزی مانند لوازم برقی و هر چیزی دیگری باشد که تمایل دارید، آنها را داخل کابینت نگهداری کنید.

ویژگی های ضروری در طراحی کابینت

در ادامه موارد بسیار مهم و ضروری در طراحی انواع کابینت مانند کلاسیک، نئوکلاسیک یا مدرن متناسب با کارایی مختلف مطرح شده است.

1- کشوهای عمیق

یک کشوی عمیق چیزی است که بسیاری از افراد به روشی کاملاً جدید به آن نگاه می کنند. امروزه، بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که تابه و قابلمه ها را در کشوهای عمیق قرار دهند تا اینکه مجبور باشند در داخل کابینت روی یکدیگر قرار دهند. این کشوها فضا را بسیار بیشتر می کنند؛ زیرا دسترسی به وسایلی که درون آنها قرار گرفته اند، آسان است.

همچنین امروزه بسیاری از افراد کمتر از کابینت های بالایی استفاده می کنند و تمایلی به ساخت آنها در قسمت بالای آشپزخانه ندارند؛ زیرا نبود کابینت در قسمت بالا، فضای دیوار را برای پنجره ها، شلف و دیوارهای کاشی آزاد می کند. همچنین طراحی کابینت در قسمت پایین آشپزخانه باعث می شود، آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد. البته رها شدن از کابینت های بالایی به این معنی است که کابینت های پایین باید بیشتر کار کنند. در نتیجه کشوهای عمیق باید انواع وسایلی را که معمولاً در کابینت های بالای نگهداری می شوند، در خود جای دهند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کابینت آشپزخانه با کیفیت پیشنهاد می شود.

 

انواع کابینت

2- کشوی مخصوص برای انواع ادویه، روغن و سایر موارد برای پخت و پز

وقتی مشغول آشپزی هستید، نمی خواهید در اطراف کابینت به دنبال موادی که بیشتر استفاده می کنید، بگردید. همچنین روی کابینت گذاشتن آنها همیشه باعث به هم ریختگی آشپزخانه می شود. بنابراین در طراحی کابینت باید کشوهای زیر یا کنار اجاق گاز قرار داده شود تا تمام انواع ادویه، سبزی خشک، روغن و سایر موارد برای پخت و پز را در دسترس قرار گیرند.

3-  جایگذاری برای سطل زباله و بازیافت

اشغال فضای زمین با سطل های زباله و بازیافت جالب نیست و باید بیان کرد که آنها هرگز آنقدر جذاب نیستند که در معرض دید قرار داده شوند، بنابراین می توان از آن فضا استفاده بهتری کرد. در هنگام طراحی کابینت می توان با قرار دادن آنها در یک قسمت مشخص، آنها را به راحتی در دسترس قرار داده و زیبایی آشپزخانه را دوچندان کرد.

4- کشوی مخصوص انواع دستمال و سفره

این کشو برای قرار دادن سفره، دستکش، پیش بند، حوله و دستمال آشپزخانه و دستمال سفره مناسب است. با قرار دادن این نوع کشو در طراحی کابینت، دسترسی به آنها راحت تر می شود.

5- ذخیره سازی مواد غذایی

بسیاری از کابینت های آشپزخانه جایی برای ذخیره مواد غذایی اضافه ندارند، بنابراین در هنگام طراحی کابینت این نکته نیز باید مورد توجه قرار گیرد که با قرار دادن یک کابینت برای ذخیره سازی مواد غذایی، دسترسی به آنها در کابینت ها آسانتر می شود.

 

کابینت مدرن

6- پریز توکار

در هنگام طراحی کابینت به این نکته نیز توجه کرد که اگر نمی خواهید پریزهای مورد نیاز دیوارهای کاشی کاری شده را بشکنند، می تواند راه حل هایی برای پنهان کردن آنها انجام دهید. برای مثال قرار دادن تعداد پریز زیر پیشخوان کابینت برای استفاده از وسایل برقی آشپزخانه یا شارژ دستگاه های مختلف مناسب است.

به جز مواردی که بیان شد، می تواند براساس نیاز هر خانواده ای، طراحی کابینت متناسب با نیازهای آنها انجام شود، برای مثال یک خانواده تمایل دارد یک قسمت از کابینت خود را برای خوراکی های کودکان قرار دهد یا اینکه قسمتی از آشپزخانه خود را برای قهوه ساز و سایر وسایل در نظر بگیرد.

بنابراین برای برآورده کردن تمام خواسته های خود در طراحی یک کابینت متناسب با سلیقه دلخواهتان، می توانید آن را به مجموعه طراحی کابینت نوآن سفارش دهید؛ زیرا تنها با طراحی ویژه کابینت براساس نیازهای شماست که می توانید به نتیجه مطلوب خود برسید و آشپزخانه های رویایی خود را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی کابینت برای آشپزخانه خود می توانید با شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن تماس بگیرید.

اینستاگرام نوآن را فالو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *