کابینت آشپزخانه به سبک مینیمال

کابینت آشپزخانه - مجموعه نوآن

سبک مینیمالیسم بوسیله هنرمندان روسی اختراع شد و تمام آثار هنری که بر این اساس طراحی شده و می شوند از تجمل دور هستند و گرایش خاصی به ساده گرایی دارند. این مکتب علاوه بر نقاشی به دکوراسیون هم رسوخ کرد و امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد.

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی به آشپزخانه ها هم راه یافت و روز به روز شاهد افزایش طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مینیمال هستیم. شعار سبک مینیمال هر چه کمتر بهتر است و این سبک در دسته سبک های مدرن هم قرار دارد و بسیار شباهت به سبک مدرن دارد با این تفاوت که اکسسوریهای غیرضروری و لوازم صرفا تزئینی از آن حذف شده است.

در سبک مینیمال تنها چیزهایی وجود دارند که کارایی دارند و آن هم در ساده ترین حالت ممکن. در این مقاله بیشتر با این سبک جذاب و صمیمی آشنا می شویم و کابینت های طرح مینیمال را بیشتر می شناسیم پس تا پایان با ما همراه باشید.

آشپزخانه به سبک مینیمال چیست؟

آشپزخانه مینیمال در عین سادگی طراحی منحصربه فرد و خاصی دارد. شاید در نگاه اول در بعضی افراد حس سردی و بی روح بودن را القاء کند ولی باید توجه داشت که اگر در این سبک نور فراوان و به اندازه وجود داشته باشد این سبک اصلا سرد و بی انرژی نیست.

این سبک برای افرادی که خیلی به نظم اهمیت می دهند بسیار ایده آل است. همچنین برای افرادی که تحمل شلوغی و هیاهوی سبک های دیگر را ندارند بسیار جذاب تر است. آشپزخانه سبک مینیمال بسیار به سبک مدرن شبیه است و هدف اصلی آن هم دوری از تجمل و وسایل اضافی است.

تمیزی، سادگی، آرامش و ظرافت این سبک نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند و او را وادار به تحسین می کند. این سبک برای خانه های امروزی و نسل جوان بسیار مناسب است چرا که آپارتمان ها کوچک شده و برای سبک های کلاسیک که مملو از تزئینات و لوازم بزرگ و غیرضروری است اصلا مناسب نیست.

پیشنهاد ویژه نوآن: طراحی کابینت مدرن

کابینت آشپزخانه - سبک مینیمال

ویژگیهای آشپزخانه های مینیمال

1- انتخاب لوازم ساده و تمیز :

این تمیز بودن به معنی کثیف نبودن نیست بلکه منظور لوازمی است که ساده هستند و رنگهای پیچیده ندارند و در نگاه اول تمیز، پاک و واضح به نظر می رسند. برای این منظور رنگهای روشن مثل سفید و کرم در کنار رنگهای تیره بسیار خود را نشان می دهد و جذاب است.

2- انتخاب سطوح صاف جهت نزدیک شدن به سبک مینیمال:

آشپزخانه به سبک مینیمال از سطوح یکدست و صاف تشکیل شده و مثلا برای آشپزخانه ای که مربع است یا ال شکل است باید به سراغ کانتر یا پیشخوان تک رنگ رفت. کانتر به خوبی سطح صاف را ایجاد می کند و اگر با دیوار آشپزخانه هم همخوانی داشته باشد بسیار بهتر است. پس فراموش نکنید در این سبک کانتر باید تک رنگ باشد.

3- انتخاب رنگهای خنثی برای ایجاد آرامش در آشپزخانه سبک مینیمال:

استفاده از رنگهای خنثی از مهمترین ویژگیهای این سبک است. باید برای کابینت، دیوار، تجهیزات آشپزخانه و کمد از رنگ های آرام و ملایم و خنثی استفاده کرد. بهترین رنگ برای این منظور سفید، کرم و خاکستری روشن است. این رنگها آرام بخش هستند و تمرکز را هنگام کار بیشتر می کنند.

4- انتخاب نورپردازی خوب برای ایجاد حس گرما :

در سبک مینیمال نورپردازی بسیار مهم است زیرا به دلیل سادگی عناصر تشکیل دهنده این سبک در صورت نبود نور کافی نتیجه نهایی که همان ایجاد حس زیبایی و آرامش است حاصل نمی شود. البته در ایجاد نورپردازی نباید غلو شود بلکه نورپردازی به اندازه کافی باید باشد. استفاده از نورهای موضعی و هالوژن ها انتخاب بسیار مناسبی در این سبک است.

مقاله پیشنهادی: مراحل مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه - ویژگیهای سبک مینیمال

کابینت آشپزخانه به سبک مینیمال

در محیط آشپزخانه بیشترین فضا به کابینت ها اختصاص دارد و طراحی آنها سبک را مشخص می کند زیرا لوازم برقی نظیر یخچال، لباسشویی، ظرفشویی و سایر لوازم برقی سبک خاصی نداشته و در همه سبک ها می توانند استفاده شوند.

در طراحی کابینت به سبک مینیمال هم سادگی و سطوح صاف باید رعایت شود. رنگ کابینت ها بهتر است به رنگ روشن باشد تا از کوچکتر نشان دادن آشپزخانه جلوگیری کند. رنگ سفید محبوبترین رنگ در این سبک است و این رنگ به راحتی با رنگهای دیگر قابل ترکیب شدن است.

علاوه بر این لوازم برقی با رنگ سفید در بازار تنوع زیادی دارند و می توان با کابینت ها ست کرد. امروزه رنگهای گلبهی، کرم و خصوصا مغز پسته ای روشن بسیار ترند شده اند و مانند رنگ سفید رنگ اصلی کابینت می توانند باشند. این رنگها برای افرادیکه تمایل به حالت فانتزی دارند بسیار مناسب است.

نکته مهم در خصوص انتخاب رنگ در کابینت آشپزخانه به سبک مینیمال این است که نباید چندین رنگ را با هم ترکیب کرد زیرا این حالت آشپزخانه را از سادگی خارج کرده و شلوغ نشان می دهد. در سبک مینیمال استفاده از دو یا سه رنگ مجاز است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه پیشنهاد می شود.

کابینت آشپزخانه - انتخاب اکسسوری

انتخاب اکسسوری های ساده برای آشپزخانه به سبک مینیمال

برخلاف تصور برخی افراد که خیال می کنند سبک مینیمال با هرگونه لوازم تزئینی و اکسسوری مخالف است باید گفت که در این سبک لوازم و اکسسوریهای ضروری و مورد استفاده به کار می رود فقط از طرحهای غیرشلوغ باید استفاده شود.

در این سبک یک اکسسوری که در جای مناسب قرار گرفته است می تواند جلوه ای به مراتب بیشتر از آشپزخانه های شلوغ پر از اکسسوری و لوازم غیرضروری داشته باشد.

کابینت های توکار مناسب آشپزخانه به سبک مینیمال

کابینت مینیمال کابینتی جادار، توکار و ساده است که لوازم درونش قابل مشاهده نباشد. در آشپزخانه به سبک مینیمال کلیه لوازم برقی داخل کابینت ها جای داده می شوند و فقط در هنگام استفاده بیرون آورده می شوند.

حتی در برخی طراحی ها یخچال، ماشین ظرفشویی، لباسشویی و اجاق گاز توکار هستند و بوسیله دربهای یک شکل با کابینت ها پوشانده شده اند. در کابینت آشپزخانه به سبک مینیمال معمولا دستگیره به کار نمی رود و بصورت مگنتی دربها باز و بسته می شوند یا در صورت استفاده از دستگیره بسیار ساده و کاربردی انتخاب می شوند.

مقاله پیشنهادی: کابینت ترک انتخاب مناسب آشپزخانه امروز 

کابینت آشپزخانه - تاکید فضا

تاکید به یک فضا در آشپزخانه به سبک مینیمال

در آشپزخانه های به سبک مینیمال روی یک بخش از فضا بیشتر تاکید می شود که معمولا اجاق گاز، میز ناهارخوری یا جزیره است. در واقع با ایجاد یک نقطه کانونی نظیر آنچه گفته شد توجه در بدو ورود به آشپزخانه به آن جلب می شود.

در سبک مینیمال چیدن لوازم برقی روی کانتر آشپزخانه ممنوع!

مهمترین اصل در این سبک خلوت بودن است و این در آشپزخانه یعنی خلوتی روی کانتر یا پیشخوان. شاید اگر به خیلی از خانه ها ورود کنید در فضای آشپزخانه انواعی از لوازم برقی را روی کانتر آشپزخانه ببینید. در سبک مینیمال از گذاشتن هرگونه لوازم برقی مثل قهوه ساز، چای ساز، غذاساز و … روی پیشخوان خودداری کنید.

اگر یک وسیله پرمصرف دارید فقط آن را روی کانتر بگذارید و مابقی را که هر از گاهی از آنها استفاده می کنید درون کابینت ها جای دهید. مثلا اگر شما فردی هستید که بسیار قهوه مصرف می کنید بهتر است قهوه ساز روی کانتر باشد و مابقی لوازم برقی غیرضروری تر در داخل کابینت ها قرار گیرند.

سخن پایانی

در انتها باز هم تاکید می کنیم که اگر فردی ساده پسند هستید و شلوغی شما را کلافه می کند حتما از سبک مینیمال در خانه و آشپزخانه خود استفاده کنید. این سبک علاوه بر ایجاد آرامش در شما حس مدرن بودن را نیز به فضا می بخشد و همچنین برای آپارتمان های کوچک امروزی بهترین انتخاب است.

مجموعه نوآن

این مجموعه با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه طراحی، اجرای کابینت و دکوراسیون داخلی تولید کننده انواع کابینتهای مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد.

مجموعه نوان با هدف نوآوری، تحول و تنوع در طراحی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا در دکوراسیون داخلی، منزل، محل کار و کابینت آشپزخانه در خدمت شما عزیزان است.

4 thoughts on “کابینت آشپزخانه به سبک مینیمال

  1. Pingback: طراحی کابینت آشپزخانه کوچک | آشپزخانه مینیمال | مجموعه نوآن

  2. Pingback: طراحی کابینت ممبران به سبک کلاسیک | کابینت ارزان|مجموعه نوآن

  3. Pingback: طراحی کابینت به سبک اسکاندیناوی | کابینت ارزان | مجموعه نوآن

  4. Pingback: معرفی مدل های جدید دکور آشپزخانه | طراحی دکور آشپزخانه |نوآن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *