کابینت آشپزخانه مینیمال چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کابینت آشپزخانه مینیمال

آیا از ویژگی‌های سبک مینیمال باخبر هستید؟ شما می‌توانید به سبک مینیمال آشپزخانه خود را آراسته کنید و نظمی جدید در عین سادگی و شیک بودن به آن ببخشید. این مطلب در مورد اجرای سبک مینیمالیسم برای دکوراسیون آشپزخانه است.

سبک مینیمالیسم چیست؟

مینیمالیسم یک مکتب هنری است که با نام کمینه گرایی یا ساده گرایی نیز آن را می‌شناسند. این مکتب بر سادگی و دوری از پیچیدگی تأکید می‌کند و اساس آن بیان ویژگی‌های فضا با تأکید بر نکات کم یا فضای خالی زیاد است. سبک مینیمالیسم در داستان نویسی، طراحی دکوراسیون منزل، عکاسی و بسیاری دیگر از جنبه‌های زندگی طرف‌دارن زیادی دارد.

امروزه زندگی انسان‌ها دچار تحولاتی شده است که بسیاری طراحی‌های مینیمال را بر طراحی‌های شلوغ و پرجزئیات ترجیح می‌دهند. شما می‌توانید این سبک را در دکوراسیون منزل خود رعایت کنید. طبق سبک مینیمالیسم باید فضای خالی زیادی در منزل شما وجود داشته باشد و از لوازم و تابلوهای ساده با رنگ‌های روشن و طراحی‌های شیک استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه مینیمال چه ویژگی‌هایی دارد؟

این نوع کابینت‌ها دارای رنگ‌های ساده و خنثی مانند سفید، مشکی و کرم هستند. همچنین طراحی آنها به دور از اشکال هندسی پیچیده و جزئیات زیاد است و بیشتر بر سادگی و شیک بودن وسایل تأکید می‌شود. به همین سبب استفاده از چراغ‌ها سرستون و طراحی‌های شلوغ در این نوع سبک به چشم نمی‌خورد و بر روی کابینت‌ها نیز طرح خاصی اجرا نمی‌شود.

اگر شما می‌خواهید کابینت‌های خود را به صورت مدرن درست کنید، می‌توانید از سبک مینیمال برای طراحی کابینت مدرن بهره بگیرید و در عین سادگی لوازم و طراحی خروجی بسیار زیبایی داشته باشید.

مهم‌ترین ویژگی‌های کابینت آشپزخانه مینیمال

سبک مینیمال دارای ویژگی‌های مخصوص به خود است که با همین خصوصیات آن را از سایر سبک‌ها تمییز می‌دهیم. ویژگی‌های کابینت آشپزخانه مینیمال عبارت‌اند از:

  • استفاده از رنگ‌های زنده، قوی، روشن و خنثی و سرد و نود مانند سفید، کرم و مشکی
  • طراحی ساده و شیک و به دور از جزئیات
  • وجود فضاهای خالی یا فضای منفی زیاد
  • استفاده از تک رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه
  • استفاده از اکسسوری‌های کم و چراغ‌های ساده
  • استفاده از دستگیره‌های ساده و کوچک یا حذف دستگیره برای کابینت‌ها

برای دکوراسیون کابینت آشپزخانه مینیمال از چه مواد و متریالی می‌توانیم استفاده کنیم؟

شما با انتخاب سبک مینیمالیسم آزادی عمل زیادی خواهید داشت و می‌توانید ورق‌های کابینت خود را از میان ورق‌های فلزی، ام دی اف و حتی هایگلاس که درخشندگی زیبایی دارند انتخاب کنید. این ورق‌ها با ویژگی‌های منحصر به فرد می‌تواند انتخاب مناسبی برای نظم دهی بیشتر به آشپزخانه مینیمال شما باشند.

به منظور انتخاب بهترین متریال و مواد برای طراحی کابینت آشپزخانه خود می‌توانید با استادکار کابینت خود نیز مشورت کنید تا طبق شرایط، انتظارات و بودجه به شما در این مورد مشاوره بدهد.

قیمت کابینت مینیمال چقدر است؟

شما با انتخاب سبک مینیمالیسم به کاهش هزینه‌های خود کمک زیادی می‌کنید. با این وجود در طراحی دکوراسیون آشپزخانه همه چیز به قیمت کابینت‌ها باز نمی‌گردد و وسایل دیگری که برای تزیین آن به کار می‌برید؛ مانند چراغ‌ها، جزیره و طرز چیدمان نیز در هزینه‌های شما مؤثر خواهند بود.

قیمت کابینت‌ها بر اساس متر مربع تعیین شده و ورق‌های به کار برده شده، دستگیره، سبک انتخابی و… می‌توانند بر کاهش یا افزایش قیمت نهایی کابینت تأثیر بگذارند.

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه مینیمال در نوان کابینت

نوآن کابینت گروهی از استادکاران ماهر و با تجربه هستند که به شما در طراحی انواع سبک‌های آشپزخانه از جمله سبک مینیمال کمک می‌کند. شما می‌توانید قبل از شروع هر کاری از آنها مشاوره رایگان دریافت کنید و همچنین حدود هزینه‌ها، مدل، سبک انتخابی شما و مدت زمان لازم برای اجرای کابینت آشپزخانه مینیمال مشخص خواهد شد.

کابینت‌های مینیمالی که گروه نوان کابینت اجرا می‌کنند می‌توانند در عین سادگی زیبایی منحصر به فردی به محیط منزل شما بدهد. این گروه علاوه بر رعایت اصول اجرای کابینت آشپزخانه مینیمال به نورپردازی درست محیط نیز دقت می‌کنند.

سخن پایانی

سبک مینیمالیسم یکی از سبک‌هایی است که شما می‌توانید در طراحی دکوراسیون منزل خود از آنها استفاده کنید. در این سبک بر وجود فضاهای خالی زیاد و رنگ‌های نود و روشن تأکید می‌شود. همچنین شما می‌توانید در اوج سادگی زیاد آن به زیبایی منحصر به فردی دست پیدا کنید. این مطلب در مورد سبک مینیمالیسم و معرفی ویژگی‌های آن به خوانندگان تهیه شده است.