کابینت مدرن دو رنگ

کابینت مدرن دو رنگ

برای همه ما مهم است که دکوراسیون منزل خود را به شیوه‌ ای انجام دهیم که علاوه بر زیبایی و تغییر محیط بتواند با رنگ سایر وسایل خانه هماهنگ شود. در این مورد توجه به روان‌شناسی رنگ بسیار مهم است. این مطلب در مورد کابینت مدرن دو رنگ و نحوه انتخاب رنگ برای آن صحبت می‌کند.

معرفی کابینت مدرن دو رنگ

کابینت‌های مدرن نسل جدیدی از طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستند که طراحی شیک و متفاوتی با کابینت‌های کلاسیک دارند. این نوع کابینت‌ها دارای طراحی شیک، ساده و خاص هستند که در آن از هر گونه تزئینات اضافی پرهیز شده است. طراحان سعی می‌کنند از یک یا دو رنگ در رنگ بندی کابینت مدرن استفاده کنند و آن‌ها را از میان رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم و بژ انتخاب کنند.

 علاوه بر این چراغ، ستون و سر دست در طراحی کابینت مدرن جایگاهی ندارند. کابینت مدرن سلیقه بسیاری از زوج‌ های جوان و کسانی هستند که به سبک‌های مینیمال و ساده علاقه دارند.

راهنمای انتخاب و خرید کابینت مدرن دو رنگ

اگر قصد دارید طراحی شیک و جدیدی به آشپزخانه خود بدهید، باید ابتدا جنس ورق‌های کابینت را انتخاب کنید. به این منظور ورق‌های ام دی اف، های گلاس، فوق برجسته (فرامید) و برخی نوع‌های دیگر موجود هستند. پس از انتخاب ورق باید رنگ کابینت را انتخاب کنید.

کابینت مدرن دو رنگ از ترکیب دو رنگ تشکیل می‌شود که بیشترین هماهنگی را با یکدیگر دارند. می‌توانید از ترکیب یک رنگ تیره و یک رنگ روشن استفاده کنید. در انتخاب رنگ به رنگ دیوارهای خانه، سلیقه خود، کوچک یا بزرگ بودن فضا و هماهنگ پذیری رنگ‌های انتخابی دقت کنید. در جدول زیر رنگ‌هایی که به خوبی با هم سازگار می‌شوند نشان داده شده‌اند.

نام رنگ نام رنگ مکمل
سفید مشکی
سفید بنفش
سفید قرمز
طوسی مشکی
قهوه‌ای کرم یا بژ
سفید یاسی
سفید طوسی
کابینت دو رنگ
کابینت دو رنگ

نحوه انتخاب رنگ برای کابینت مدرن دو رنگ

در هنگام انتخاب رنگ برای کابینت مدرن دو رنگ خود به موارد زیر توجه کنید:

بزرگ یا کوچک بودن آشپزخانه

اگر آشپزخانه کوچکی دارید، رنگ‌های سفید و روشن برای شما بهترین انتخاب خواهند بود. این رنگ‌ها با پر نور و بزرگ نشان دادن فضا انتخاب ایده آلی خواهند بود.

رنگ دیوارهای خانه

به رنگ دیوارهای خانه توجه کنید و رنگ کابینت مدرن دو رنگ خود را به نحوی انتخاب کنید که در تضاد با آن‌ها نباشد.

سلیقه و علاقه خود

درست است که در انتخاب رنگ قوانین خاصی وجود دارد؛ اما در این امر حتماً سلیقه خود را نیز دخیل کنید. اگر رنگ‌های تیره را بیشتر می‌پسندید، آن‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید در ترکیب آن‌ها با رنگ روشن هم از قوانین انتخاب رنگ تبعیت کنید و هم سلیقه خود را در دکوراسیون منزل خود برای انتخاب کابینت مدرن دو رنگ دخیل کنید.

سازگاری رنگ ‌ها با هم

سازگاری رنگ‌ها امر بسیار مهمی است. نارنجی و مشکی یا سبز و زرد انتخاب جالبی برای دکوراسیون آشپزخانه نیستند و زیبایی خاصی به محیط شما نمی‌دهند. در جدولی که در همین مقاله وجود دارد می‌توانید مناسب‌ترین رنگ‌ها را برای کابینت مدرن دو رنگ خود انتخاب کنید.

چه رنگ‌هایی برای کابینت مدرن دو رنگ مناسب است؟

این امر واقعاً به سلیقه خود شما بستگی دارد. حتی اگر شما صورتی دوست دارید، مناسب‌ترین رنگ برای شما همان است. با این وجود در انتخاب رنگ به قوانین آن نیز توجه کنید. رنگ‌های خنثی همیشه زیبایی و شیک بودن فوق‌العاده‌ای به محیط می‌بخشند، هرگز دمده نمی‌شوند و امکان تطابق بیشتری با دیگر وسایل شما در آشپزخانه دارند.

 علاوه بر این رنگ سایر لوازم خانگی شما مانند یخچال، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و هود نیز با آن هماهنگ می‌شود و به این ترتیب کابینت مدرن دو رنگ  دکوراسیون بی نهایت زیبایی به منزل شما می‌دهد.

چه رنگ‌هایی به خوبی با هم ترکیب می‌شوند؟

به عنوان یک قانون کلی رنگ‌هایی که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند به خوبی با هم ست می‌شوند. این قانون در انتخاب رنگ برای لباس، کفش انتخاب لوازم آشپزخانه و حتی کابینت مدرن دو رنگ نیز صدق می‌کند. در این مورد به نکاتی که در خصوص رنگ‌های خنثی گفته شد نیز دقت کنید.

سخن پایانی

کابینت مدرن دو رنگ با زیبایی ویژه خود و سادگی که ارائه می‌دهد یکی از مدل‌های پرطرف‌دار است. انتخاب رنگ یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید. در این مقاله از کابینت نوآن سعی شده است با ارائه نکات کلیدی به شما در انتخاب رنگ کابینت مدرن کمک شود.