کابینت مدرن یا نئوکلاسیک

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک را انتخاب کنم؟

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک؟ کدام یک از این دو سبک انتخاب بهتری است؟ یکی از کارهایی که قبل از بازسازی آشپزخانه و دادن طرحی جدید به آن باید انجام دهید انتخاب سبک کابینت است. در این خصوص انتخاب‌های زیادی وجود دارد. این مطلب به بررسی دو سبک کابینت مدرن یا نئوکلاسیک می‌پردازد و خصوصیات هر کدام را زیر ذره بین می‌برد.

کابینت مدرن

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک؟ مسئله این است. کابینت‌های مدرن نسل جدیدی از طراحی آشپزخانه هستند که با حذف حاشیه‌ها و دستگیره‌ها و درهای پر جزئیات سبب ساده‌تر دیده شدن محیط آشپزخانه شما می‌شوند. این کابینت‌ها برای آپارتمان‌های امروزی گزینه مناسبی هستند؛ زیرا به بزرگ‌تر دیده شدن فضا کمک می‌کنند و با ترکیب دو رنگ محیطی ساده و یک دست فراهم می‌آورند.

کابینت نئوکلاسیک

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک؟ هر دو این سبک‌ها بسیار شیک و خاص هستند به طوری که شما را در دوراهی انتخاب قرار می‌دهند. بیاید بیشتر با سبک نئوکلاسیک برای کابینت آشنا شویم. کابینت نئوکلاسیک جدیدترین سبکی است که طراحان داخلی برای دیزاین آشپزخانه معرفی کرده‌اند. این طراحان در تلاش برای پاسخگویی به سلایق مختلف و راضی کردن مشتریان خود دست به ابتکاری جدید زدند.

آن‌ها سبک نئوکلاسیک که در واقع تلفیقی از مدرن و کلاسیک است را به عرصه آوردند و آن را نئوکلاسیک نامیدند. پس دیگر نگران نباشید و دست از بحث کردن با همسر خود در مورد انتخاب جزئیات کابینت مدرن یا کلاسیک بردارید؛ زیرا شما با انتخاب سبک نئوکلاسیک که تلفیق مدرن و کلاسیک است می‌توانید به آشپزخانه رؤیایی خود دست پیدا کنید.

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک؟

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک؟ این مورد سؤال بسیاری از افرادی است که در حال خواندن این صفحه هستند. قبل از هر چیز بهتر است که بدانید شباهت کابینت مدرن و نئوکلاسیک بیشتر از تفاوت آن‌ها است. در هر دو این سبک‌ها شما می‌توانید تاج، ستون یا سرستون، طراحی‌های شلوغ، دسته‌های طراحی شده و درهای کنده‌کاری‌شده را ببینید.

این دو سبک حتی از یک نوع مواد ساخته می‌شوند و با چوب می‌توانید هر دو این سبک‌ها را برای مشتری خود اجرا کنید. تفاوت‌های این دو سبک چندان زیاد نیست. در جدول زیر تفاوت‌های کابینت مدرن یا نئوکلاسیک بیشتر بررسی شده است.

کابینت مدرن کابینت نئوکلاسیک
  • طراحی‌های ساده و مینیمال دارند.
  • دارای طراحی‌های پرجزئیات‌تری هستند.
  • قیمت آن‌ها تقریباً بالا است.
  • قیمت‌های مقرون به صرفه و اقتصادی دارند.
  • تمیز کردن این نوع کابینت راحت است.
  • هرچه جزئیات و کنده کاری بیشتری داشته باشند تمیز کاری سخت‌تری در پیش دارید.
  • ظاهری شیک و مدرن دارند.
  • تلفیقی از سنت و مدرنیته هستند.

رنگ بندی کابینت مدرن یا نئوکلاسیک

اگر در حال مقایسه کابینت مدرن یا نئوکلاسیک هستید و سبک نئوکلاسیک را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که رنگ‌های معتدل مانند طوسی، زرد یا آبی کم‌رنگ مخصوص این سبک هستند. شما می‌توانید از رنگ‌های تند مانند قرمز پر رنگ، مشکی و قهوه‌ای به عنوان رنگ مکمل برای آن‌ها استفاده کنید.

مثل سایر سبک‌های دیگر انتخاب رنگ سفید می‌تواند ایده‌آل‌ترین گزینه برای شما باشد؛ زیرا فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر و پرنورتر نشان می‌دهد. می‌توانید رنگ سفید را انتخاب کرده و سپس با دستگیره‌های کار شده و طلایی رنگ به آن جلوه خاصی بدهید.

طراحی کابینت مدرن یا نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک با سبک کلاسیک تفاوت چندانی ندارد و برخی جزئیات کوچک می‌تواند سبک متمایز شدن این دو سبک شود. در طراحی سبک نئوکلاسیک استفاده از برخی ریزه‌کاری‌ها مانند تاج و زیر چراغ، ستون و سرستون، دستگیره‌های سرامیکی و… الزامی است.

شما می‌توانید به سلیقه مشتری خود که ممکن است کابینت مدرن یا نئوکلاسیک را انتخاب کرده باشد برخی از این بخش‌ها را تغییر بدهید یا بر اساس فضایی که دارید آن‌ها را حذف یا اضافه کنید. به طور مثال برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند آشپزخانه خود را به سبک نئوکلاسیک طراحی کنند و جزیره داشته باشند. در حالی که برخی دیگر می‌خواهند صرفاً فضای جمع و جورتری برای منزل خود بسازند.

سخن پایانی

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک ممکن است انتخاب بسیاری از افراد باشد. بهتر است پیش از هر تصمیمی به طور کامل در این خصوص تحقیق کنید یا از کابینت ساز خود بخواهید آشپزخانه شما را از قبل طراحی کند. درست است که این امر برای شما هزینه اضافی خواهد داشت؛ اما می‌توانید اشکالات کار را برطرف کرده و تصمیم بگیرید که در نهایت کدام مدل کابینت مدرن یا نئوکلاسیک برای آشپزخانه شما بهتر است.