کابینت منحنی، گرد یا خمیده چیست؟

کابینت منحنی

محصولات منحنی همیشه شگفت انگیز به نظر می‌رسند و کاملاً مکمل هر سبک داخلی هستند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد کابینت منحنی، گرد یا خمیده  و مزایای آن در دکور آشپزخانه بیشتر بدانیم.

کابینت منحنی، گرد یا خمیده

این نوع از کابینت‌ همیشه یک راه حل زیبا و غیر معمول برای تزئین یک فضای داخلی منحصر به فرد است. این نوع طراحی برای ایجاد ظاهری قابل ارائه برای اماکن مسکونی و همچنین تجاری و دفاتر ایده آل است و به لطف فناوری‌های مدرن کابینت منحنی، گرد یا خمیده با مقاومت‌های بالا در بازار موجود است.

کابینت‌های گرد بیش از یک قرن است که شناخته شده‌اند و در دهه 30 و 40 در اروپای غربی به طور گسترده مورداستفاده قرار می‌گرفتند؛ اما تنها در حال حاضر فناوری ساخت این محصولات به اوج خود رسیده است. طراحان سعی می‌کنند با دستیابی به‌دقت میلی‌متری هنگام شکل دادن به منحنی‌های محصول، با دستاوردهای مدرن همراه شوند و آن را با هنر و طرح های زیبا و اصیل تلفیق کنند.

مزایای کابینت منحنی، گرد یا خمیده

این نوع از کابینت‌ها از طراحی‌های پرطرف‌دار و بسیار زیبا محسوب می‌شوند و دارای مزایای زیر هستند:

استحکام بالا

 این مدل از کابینت‌ها توانایی تحمل بارهای قابل توجه را دارند و علاوه بر آن مقاومت بالایی در برابر ضربه و خراش از خود نشان می‌دهند.

مقاومت در برابر حرارت

حتی تغییرات ناگهانی دما بر کیفیت اولیه کابینت منحنی، گرد یا خمیده تأثیر نمی‌گذارد. آن‌ها ظاهر خود را حفظ می‌کنند و تا زمانی که ممکن است دوام می‌آورند.

سطح ایمنی بالا

در صورتی که کابینت منحنی، گرد یا خمیده از جنس چوب باکیفیت و تضمین شده ساخته شود می‌تواند ایمنی بالایی داشته باشد و وسایل شما را به‌خوبی در هر شرایطی محافظت کند.

استفاده برای اهداف کاربردی و تزئینی

کابینت منحنی، گرد یا خمیده طراحی زیبایی دارد و جلوه خاصی به منزل شما می‌دهد. شما می‌توانید علاوه بر نظم‌دادن به آشپزخانه خود ظاهری خاص برای آن خلق کنید.

بیشترین کاربرد

کابینت منحنی، گرد یا خمیده دارای بیشترین کاربرد است. این نوع طراحی فضایی جادار، زیبا و مطمئن برای مرتب‌کردن هرج و مرج های درون آشپزخانه در اختیار شما می‌گذارد.

کوچک‌ترین جزئیات

توانایی ایجاد پیکربندی‌های مختلف باعث می‌شود کابینت منحنی، گرد یا خمیده در بین بسیاری از مشتریان محبوب شده و به یکی از محصولات پرطرف‌دار تبدیل شود. فن آوری‌های مدرن این امکان را فراهم می‌کند که کابینت‌ها یا حتی کمدهای لباس را به‌صورت موجی و به شکل منحنی بسازید.

انواع کابینت منحنی، گرد یا خمیده

این محصولات با یکدیگر تفاوت دارند و در نوع‌های مختلف تولید می‌شوند. سه نوع نما برای این نوع طراحی وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • مقعر
  • محدب
  • موج‌دار

کابینت مقعر

یک کابینت مقعر دارای ورق‌های درب “فشرده” به داخل است. شعاع داخلی عمق بیشتری به فضا می‌دهد، زیبایی بصری آن را افزایش می‌دهد و حتی خطاهای معماری اتاق مانند انحنای سقف و دیوار را صاف می‌کند. کابینت‌های مقعر برای پر کردن طاقچه‌ها در دیوارها ایده آل هستند.

کابینت خمیده

شعاع خمش بیرونی این کابینت امکان استفاده از آن را در آشپزخانه‌هایی با مساحت کوچک امکان پذیر می‌کند؛ زیرا ماژول دارای عرض کمی است. در عین حال، شکل نیم‌دایره‌ای نما، حجم داخلی سیستم ذخیره سازی را افزایش می‌دهد. خم بیرونی را می‌توان با تکرار محوری یا نامتقارن انجام داد.

کابینت موج‌دار

مدل‌های موج‌دار ترکیبی از منحنی‌های خارجی و داخلی هستند. کابینت‌های کشویی شعاعی با شعاع متغیر اغلب در آشپزخانه‌های بزرگ نصب می‌شوند.

کابینت منحنی، گرد یا خمیده در نوان کابینت

کابینت های منحنی که در دسته طراحی کابینت مدرن قرار می گیرند، توسط کابینت سازهای ما تولید شده و از کیفیت بالا و دوام عالی برخوردار هستند. ضمناً قیمت ارائه شده مطلوب‌ترین قیمت در بازار برای این کالاها است. نیروهای ما محصولات باکیفیت و بادوام را به‌صورت سفارشی می‌سازند. شما می‌توانید یک کابینت منحنی، گرد یا خمیده را در هر شکل و اندازه‌ای به ما سفارش دهید.

کابینت‌های نیم‌دایره‌ای با استفاده از ورق‌های محکم، قابل اعتماد و بادوام ساخته می‌شوند. می‌توانید محصولات نهایی را از کاتالوگ انتخاب کنید یا با ما در مورد سفارش فردی به توافق برسید. متخصصان ما خوشحال خواهند شد که حتی از جسورانه‌ترین ایده‌های مشتری پشتیبانی کنند و تمام تلاش خود را برای اجرای موفقیت‌آمیز آنها با رعایت طرح اولیه محصول انجام خواهند داد.

سخن پایانی

کابینت منحنی، گرد یا خمیده  یکی از انواع طراحی‌های جدید برای کابینت آشپزخانه است که ظاهری متفاوت و جدید به محیط داخلی آشپزخانه می‌دهد. در این نوع کابینت‌ها را معرفی کرده‌ایم و از انواع و ویژگی‌های آن ‌ها اطلاعات مفیدی به خوانندگان منعکس کرده‌ایم.