کابینت مینیمال زیبایی در اوج سادگی

کابینت مینیمال - مجموعه نوآن

در مورد کابینت مینیمال چه می دانید ؟ بزرگترین مشخصه سبک مینیمال سادگی آن است و امروزه یکی از محبوبترین سبک های دکوراسیون داخلی محسوب می شود . یک دلیل استقبال از این سبک شاید به کوچک شدن اندازه آپارتمان ها مربوط باشد چرا که با انتخاب این سبک به بزرگتر نشان دادن فضای نشیمن و پذیرایی بسیار کمک می شود .

در آشپزخانه نیز همانند پذیرایی استفاده از سبک مینیمال موجب بازتر شدن فضای کار هنگام آشپزی و دسترسی سریع و آسان به لوازم آشپزی می شود .

طراحی کابینت به سبک مینیمال اولین انتخاب در دکوراسیون آشپزخانه است که بایستی در سبک مینیمال ویژگی هایی را دارا باشد . در این مقاله با مجموعه نوآن طراح و سازنده انواع کابینت و کمد دیواری همراه باشید تا بیشتر با این سبک کابینت آشنا شوید .

کابینت مینیمال - سبک مینیمال

سبک مینیمال چیست ؟

مینیمالیسم یا ساده گرایی که به نام های کمینه گرایی و هنر موجز نیز شناخته می شود در مکاتب هنری بر پایه سادگی و خالی بودن از پیچیدگی های فلسفی است .

ابتدا صرفا در هنر نقاشی استفاده می شد ولی امروزه در انواعی از طراحی دکوراسیون داخلی ، طراحی کابینت و دیگر موارد کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید : بازدید و مشاوره رایگان کابینت آشپزخانه و کمد دیواری 

کابینت مینیمال - ویژگی های کابینت مینیمال

ویژگی های کابینت مینیمال در خانه های به سبک مینیمال

1- انتخاب رنگ روشن :

استفاده از رنگهای روشن و غالبا سفید در سبک مینیمال بسیار به چشم می خورد . رنگ های روشن حس پاکی و آرامش به فرد می دهند که این ویژگی با سبک مینیمال بسیار همخوانی دارد . البته در سبک های مدرن و همچنین سبک اسکاندیناوی نیز رنگ سفید و رنگهای روشن بسیار پرطرفدار هستند .

پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله اجرای کابینت در تهران را از دست ندهید .

کابینت مینیمال - انتخاب رنگ روشن

2- نورپردازی مناسب :

نورپردازی در سبک مینیمال بسیار مهم است . اگر آشپزخانه شما دارای پنجره و نور طبیعی روز است که شما یک قدم جلوتر هستید و می توانید در طی روز از نور خورشید استفاده کنید .

برای ساعات شب نیز بایستی از نورپردازی مناسب در این فضا استفاده کرد تا حس تاریکی و دلگیری به فضا القاء نشود . استفاده از نورهای سفید به جای نورهای زرد بسیار به دلباز شدن فضای شما کمک خواهد کرد .

مطالعه بیشتر : طراحی کابینت ممبران مناسب دکوراسیون به سبک کلاسیک 

کابینت مینیمال - نورپردازی مناسب

3- استفاده از متریال و طرح های ساده برای کابینت ها :

گفتیم که سادگی اولین اصل سبک مینیمال است . کابینت های ام دی اف ، هایگلاس ، چوب و … که ظاهری ساده داشته باشند در این سبک می توانند بعنوان متریال کابینت سازی استفاده شوند .

استفاده از رنگهای روشن و غالبا سفید برای کابینت ها به شدت توصیه می شود . کابینت ها در این سبک یا دارای دستگیره مخفی هستند و یا دستگیره های بسیار ساده دارند .

می توان در بخش هایی از آشپزخانه به جای کابینت دیواری از شلف ها استفاده کرد ولی باید توجه کرد که روی شلف نباید انباشتگی ظروف و اکسسوری داشت .

مقاله پیشنهادی : سفارش کابینت آشپزخانه از طراحی تا اجرا

کابینت مینیمال - متریال ساده

4- استفاده از سنگهای ساده و صیقلی در آشپزخانه :

در آشپزخانه های مینیمال استفاده از سنگهایی نظیر مرمر بسیار مرسوم است چرا که در کنار سادگی دارای اصالت و زیبایی خاصی هستند . همچنین تمیز کردن این سنگها بسیار راحت است .

کابینت مینیمال - سنگ صیقلی در آشپزخانه

5- استفاده از متریال چوب یا طرح چوب :

چوب یکی از مواد طبیعی موجود در طبیعت است که استفاده از آن در دکوراسیون داخلی موجب ایجاد حس آرامش و گرمی و صمیمیت می شود . می توان از چوب برای میز و صندلی غذاخوری، کاربرد در کابینت ها و یا پارکت کف استفاده کرد .

مقاله پیشنهادی : طراحی کابینت مدرن آشپزخانه 

کابینت مینیمال - متریال چوب

مجموعه نوآن

این مجموعه با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه طراحی ، اجرای کابینت و دکوراسیون داخلی تولید کننده انواع کابینتهای مدرن ، کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد .

مجموعه نوان با هدف نوآوری ، تحول و تنوع در طراحی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا در دکوراسیون داخلی ، منزل ، محل کار و کابینت آشپزخانه در خدمت شما عزیزان است .

در اینستاگرام نوآن همراه ما باشید.