همانطور که از اسم این کابینت مشخص است کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از کابینت کلاسیک و مدرن است. که برای افرادی که می خواهند در عین کلاسیک بودن مدرنیته هم باشند بسیار مناسب است. اما وقتی اسم کلاسیک به ذهنمان می آید کابینتی با منبت کاری بسیار زیاد ، دسته کابینت بسیار شلوغ و .. است اما ترکیب کابینت مدرن با سبک کلاسیک توانسته این ذهنیت را عوض کند. همچنین شما می توانید برای طراحی کابینت مدرن و دکور آشپزخانه به صفحات مورد نظر مراجعه کنید و با تماس گرفتن با کارشناسان ما از قیمت شرایط دیگر مطلع شوید.

 

 

طراحی کابینت نئوکلاسیک
طراحی کابینت نئوکلاسیک

مفهوم کابینت نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک بر پایه نوآوری و ترکیب سبک‌های مختلف با هدف ایجاد زیبایی و تنوع در دکوراسیون داخلی است. کابینت نئوکلاسیک نیز به همین منوال، از ترکیب قدیمی و مدرن برای طراحی آن استفاده می‌کند. در طراحی کابینت نئوکلاسیک ، از جزئیات غنی، پایه‌های تزئینی، الگوهای نقش‌دار و روکش‌های چوبی متنوع استفاده می‌شود که باعث می‌شود کابینت نئوکلاسیک به عنوان یک عنصر زیباسازی و تزئینی برای آشپزخانه شما عمل کند.

مواد ساخت کابینت نئوکلاسیک

در طراحی کابینت نئوکلاسیک ، موادی با کیفیت بالا برای ساخت استفاده می‌شود. در ادامه به برخی از مواد مورد استفاده در ساخت کابینت نئوکلاسیک اشاره شده است:

 

چوب:

چوب یکی از مهمترین مواد استفاده شده در ساخت کابینت نئوکلاسیک است. چوب‌های صنوبر، چوب افرا و چوب بلوط از جمله چوب‌هایی هستند که برای ساخت کابینت نئوکلاسیک استفاده می‌شوند. این چوب‌ها با استفاده از روکش‌های چوبی و دست‌کاری‌های مختلف، جلوه‌ای بسیار زیبا و با کیفیت در کابینت نئوکلاسیک ایجاد می‌کنند.

 

فلز:

فلز نیز می‌تواند به عنوان یکی از مواد ساخت کابینت نئوکلاسیک مورد استفاده قرار گیرد. دسته‌های فلزی با طرح‌های قدیمی و پایه‌های تزئینی با طرح‌های آنتیک، می‌توانند به کابینت نئوکلاسیک جلوه‌ای باستانی و متفاوت بخشند.

 

شیشه:

شیشه نیز می‌تواند به عنوان یکی از مواد ساخت کابینت نئوکلاسیک استفاده شود. استفاده از درهای کابینت با شیشه مات، می‌تواند به کابینت نئوکلاسیک جلوه‌ای بسیار شیک و با کلاس بخشد.

 

MDF و HDF:

این نوع مواد، می‌توانند به کابینت نئوکلاسیک جلوه‌ای بسیار شیک و با کلاس بخشند. MDF و HDF به دلیل قابلیت‌های بالایی که در ساخت کابینت دارند، امروزه بسیار محبوب شده‌اند.

 

روکش‌های چوبی:

روکش‌های چوبی با نقش‌دار، می‌توانند به کابینت نئوکلاسیک جلوه‌ای بسیار زیبا ببخشند. این روکش‌ها می‌توانند با استفاده از تکنیک‌های متفاوتی همچون حکاکی، رنگ‌آمیزی و دست‌کاری‌های دیگر به کابینت اعمال شوند.

 

روش‌های طراحی کابینت نئوکلاسیک

طرح و شکل کابینت نئوکلاسیک شامل قوس‌ها، پایه‌های تزئینی و الگوهای نقش‌دار است. اینطرح‌ها باعث ایجاد حس افزایشی از زیبایی و شکوه در آشپزخانه می‌شوند. در طراحی کابینت نئوکلاسیک، از جزئیات نقش‌دار و تزئینی برای ایجاد جذابیت در طرح استفاده می‌شود. همچنین، اندازه و شکل کشوها و درب‌های کابینت نیز برای ایجاد تعادل و هماهنگی با طرح کلی بسیار مهم است.

نکات مهم در انتخاب طرح کابینت نئوکلاسیک

در انتخاب طراحی کابینت نئوکلاسیک باید به چند نکته توجه کرد. اولین نکته، انتخاب رنگ‌های مناسب است. در طراحی کابینت نئوکلاسیک، اغلب از رنگ‌های تیره و غنی استفاده می‌شود. اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده از رنگ‌های تیره ممکن است در آشپزخانه‌های کوچک، فضای آن را تاریک و بسته کند.

نکته دوم، استفاده از جزئیات تزئینی متناسب با سبک دکوراسیون داخلی منزل است. در طراحی کابینت نئوکلاسیک، از جزئیات تزئینی غنی و پایه‌های نقش‌دار استفاده می‌شود که باید با سبک دکوراسیون داخلی دیگر بخش‌های منزل هماهنگ باشند.

طراحی کابینت نئوکلاسیک
طراحی کابینت نئوکلاسیک

با ویژگی های کابینت نئو کلاسیک آشنا شوید!

از ویژگی های کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد که می تواند در انتخاب کابینت آشپزخانه به شما کمک بسزایی بکند:

اولین ویژگی که می توان نام برد این است که می توانید سادگی را در طراحی کابینت آشپزخانه و در عین حال جزئیات بسیار ظریف را همزمان داشته باشید و همچنین با استفاده از خطوط ، اشکال هندسی بسیار ساده این سبک کابینت را می توان تکمیل کرد و ظاهری بسیار منحصربفرد پیاده سازی کرد.

اگر خاطرتان باشد در سبک کلاسیک تقارن به شدت دیده میشد. به این منظور که لبه های کابینت آشپزخانه اگر لبه ی منبت کاری داشت باید هر دو طرف کار شده باشد در سبک نئو کلاسیک هم این تقارن هنوز پابرجاست و رعایت میشود.

ترکیب رنگی بسیار پرطرفداری که در این سبک استفاده می شود رنگ های بسیار سرد و ملایم هستند که رنگ هایی که می توان مثال زد رنگ های طوسی و سفید است.

در سبک های نئو کلاسیک می توان گفت که سبک کلاسیک بیشتر دخیل است و کابینت ها تا سقف آشپزخانه کار می شود اما این موضوع سلیقه ای است و می توان گفت که می توانید این موضوع را به سبک مدرن انجام دهید اما در گذشته برای ساخت کابینت آشپزخانه به دلیل داشتن فضای بیشتر این امر انجام می شد.

برای پیشخوان کابینت آشپزخانه و صفحه ای که در کابینت نئوکلاسیک استفاده می کنید اغلب سنگ هستند و از سنگ مرمر و سنگ های براق مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی : کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه

چرا کابینت نئوکلاسیک را انتخاب کنیم؟

همانطور که قبل تر ذکر شد طراحی کابینت نئوکلاسیک تلفیق سبک کلاسیک و مدرن است برای افرادی که سبک شلوغ و تجملاتی کلاسیک  و سادگی و بی روحی سبک مدرن را نمی پسندند می تواند گزینه ی بسیار مناسب باشد.

از نظر هزینه ی نصب و اجرای کابینت نئوکلاسیک می توان گفت که به خاطر پیچیدگی خاصی که ندارد هزینه پایین تری نسبت به سبک کلاسیک دارد و می توان گفت که با یک تیر چند نشان می زنید.

همچنین روکش هایی که در کابینت های نئوکلاسیک و جنس کابینت ها در این سبک بسیار منحصربفرد است چراکه باید از مقاوت بسیار بالایی برخوردار باشد البته کابینت نوآن از روکش PVC استفاده می کند تا ضد آب باشد و در طول استفاده آسیبی به کابینت نرسد.

البته کابینت هایی که در این سبک استفاده می شود شامل کابینت ممبران ، کابینت MDF ، کابینت هایگلاس است. این نوع کابینت ها مقاوت بسیار بالایی دارند و می توان گفت که از کیفیت بالایی برخوردارند.

همچنین می توانید با طراحی کابینت نئوکلاسیک برای کابنیت آشپزخانه دکوراسیون بسیار منحصربفرد داشته باشید که شرکت طراحی و ساخت کابینت نوآن اینجاست تا به شما خدمات ارزنده ای ارائه دهد تا بتوانید بهترین کابینت آشپزخانه را داشته باشید.

نمونه کارهای طراحی کابینت نوآن

نکاتی که در هنگام سفارش و طراحی کابینت نئوکلاسیک باید بدانید

سبک نئوکلاسیک را می توان بعد از سبک کابینت مدرن به عنوان یکی از محبوبترین سبک ها دانست چراکه این سبک مزر بین سبک مدرن و کلاسیک است. از نکاتی که باید در طراحی کابینت نئوکلاسیک بدانید این است که دقت کنید جنس کابینت اگر ام دی اف باشد باید از یک برند بسیار معتبر استفاده شود. از طرف دیگر متریال و رنگی که در طراحی کابینت نئوکلاسیک استفاده می شود هم بسیار مهم است که چراکه جذابیت ظاهری کابینت نئوکلاسیک را افزایش می دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین اطلاع از قیمت، طراحی، ساخت و اجرای کابینت با نوآن در تماس باشید.

با نوان در اینستاگرام همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *