کابینت نئوکلاسیک چیست و ویژگی های آن؟

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک نسل به روز‌ و مدرن تری از کابینت آشپزخانه کلاسیک است. ایده‌ی طراحی آشپزخانه نئوکلاسیک زمانی مطرح شد که سبک‌های کلاسیک و مدرن دچار یکنواختی و رکود شدند و نیاز به ارائه سبکی جدید در طراحی دکوراسیون کاملاً حس می‌شد. سبک نئوکلاسیک محصول تلفیق هنرمندانه‌ی سبک مدرن و کلاسیک بود که اولین بار توسط یک معمار ایتالیایی به نام آندرا پالادیو به جهان معرفی شد.

 

کابینت نئوکلاسیک شباهت زیادی به کابینت کلاسیک دارد با این تفاوت که طراحی ساده تر و مینیمالی دارد و از نظر تنوع مدل و رنگ قابلیت سفارشی سازی بالاتر نسبت به کابینت‌های مدرن دارد. مشخصه اصلی کابینت‌ نئوکلاسیک، درب‌های آن است که از فریمی به ضخامت 22 میل (کلاف دور درب) و یک قسمت فلت به ضخامت 8 میل (قسمت وسط درب) تشکیل شده است.

عوامل موثر بر قیمت کابینت نئوکلاسیک

در بیشتر موارد قیمت کابینت نئوکلاسیک بالاتر از کابینت سبک مدرن است چون در ساخت کابینت مدرن از ورق‌های ام‌دی‌اف روکشی آماده مانند هایگلاس استفاده می‌شود، در صورتیکه در طراحی کابینت نئوکلاسیک از ام دی اف خام با پوششی از رنگ پلی اورتان استفاده می‌شود. و همین موضوع باعث شده قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک بالاتر از کابینت‌های ام دی اف و هایگلاس باشد. البته موارد دیگری هم در قیمت کابینت تاثیر گذار هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

نوع و کیفیت رنگ و یراق مصرفی و همچنین ام دی اف مصرفی در ساخت بدنه‌ کابینت

انتخاب ارتفاع 80 یا 90 بجای ارتفاع 70 در کابینت‌های دیواری

استفاده از کابینت‌های قدی و کمدی بجای کابینت زمینی و دیواری ساده

استفاده از کابینت جزیره نسبت به حالت بدون جزیره در افزایش قیمت تاثیر گذار است.

 

 

کابینت نئوکلاسیک
 

نحوه محاسبه قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک بر اساس نوع متریال استفاده شده مانند یراق، رنگ، MDF خام یا چوب طبیعی، تعیین می‌شود. بسیاری از تولید کنندگان این مدل کابینت از رنگ‌های پلی اورتان ایرانی استفاده می‌کنند که کیفیت کار و دوام ماندگاری رنگ کابینت را به شدت کاهش می‌دهد. همچنین بجای استفاده از یراق بلوم اتریش که بسیار باکیفیت است از جک و ریل و لولای چینی استفاده می‌کنند بنابر این بخش زیادی از اختلاف قیمت کابینت‌های نئوکلاسیک خارجی با نوع ایرانی دارند به همین موضوع بر می‌گردد.

استفاده از ام دی اف خام درجه 2 بجای MDF خام وارداتی برای درب‌های کابینت و همچنین جایگزین کردن MDF ایرانی بجای MDF طرح کتان خارجی برای بدنه‌ی کابینت می‌تواند قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک را تحت تاثیر قرار دهد.

مزایای کابینت نئوکلاسیک چیست؟

1- تنوع بالا در مدل درب کابینت به دلیل ابزارخوری مناسب MDF خام نسبت به MDF ملامینه و هایگلاس

2- طراحی مینیمال‌تر نسبت به سبک کلاسیک و زیبایی بیشتر نسبت به کابینت سبک مدرن

3- قابلیت سفارشی سازی رنگ کابینت و قیمت مناسب‌تر نسبت به کابینت‌های چوبی سبک کلاسیک

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مواردی که هنگام خرید کابینت نئوکلاسیک خود باید در نظر بگیرید، می توانید با شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی نوآن تماس بگیرید.

با نوان در اینستاگرام همراه باشید.

 

One thought on “کابینت نئوکلاسیک چیست و ویژگی های آن؟

  1. Pingback: طراحی کابینت نئوکلاسیک | کابینت پولیشی | انزو | مجموعه نوآن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *