کابینت کلاسیک چیست؟

انواع سبک های مختلف طراحی کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد مانند کابینت کلاسیک آشپزخانه، مدرن، نئوکلاسیک و غیره. طراحی کابینت به سبک کلاسیک یکی از پرطرفدارترین در دکور آشپزخانه محسوب می شود.

کابینت های سبک کلاسیک هم به صورت ساده و شیک و هم به صورت مجلل طراحی ساخته می شوند. مشخصه ای که کابینت کلاسیک را متمایز می کند تزئینات و جزئیات به کار رفته در این نوع طراحی کابینت است.

بارزترین مشخصه کابینت به کلاسیک منبت کاری و استفاد از یراق آلات برای کابینت است و همین ویژگی اصلی ترین تفاوت کابینت کلاسیک و کابینت مدرن محسوب می شود.

کابینت مدرن

طراحی کابینت مدرن نقطه مقابل طراحی کابینت کلاسیک است به دلیل کوچک ترشدن منازل و فضاهای کاری استقبال از سبک مدرن بسیار زیاد است. کابینت به سبک مدرن به دور از تجملات است و هیچ گونه طرح خاصی روی بدنه کابینت دیده نمی شود.

کابینت های مدرن ارتفاع بیشتری نسبت به کابینت های کلاسیک دارند و این ویژگی میتواند فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

کابینت کلاسیک آشپزخانه - نوان

انواع کابینت کلاسیک

کابینت آشپزخانه به کلاسیک را می توان در دسته بندهای مختلف با متریال و طراحی مختلف قرار دارد ، مانند کابینت چوب کلاسیک ، روکش چوب ، ممبران ، کابینت هایگلاس و غیره که هرکدام از این دسته ها مشخصه خاص خود را دارند .

شاید شما فکر کنید کابینت آشپزخانه کلاسیک سبکی قدیمی ، با یراق آلات اضافه و غیره است اما در اینجا چند مورد برای اینکه از انتخاب طراحی کابینت کلاسیک آشپزخانه دلزده نشوید بیان می کنیم.

کابینت کلاسیک سفید

راههای بسیاری برای طراحی کابینت به سبک کلاسیک وجود دارد، اما یکی از ساده ترین آنها انتخاب رنگ سفید برای کابینت است. رنگ سفید برای دیوارها وکابینت ها و هچنین استفاده از پارکت برای دکوراسیون آشپزخانه بسیار ایده خوبی برای سبک کلاسیک است.

کابینت-سفید-کلاسیک

استفاده از جزیره در آشپزخانه به سبک کلاسیک

آشپزخانه اپن، امروزه بسیار مرسوم است و ممکن است فکر کنید طراحی کابینت کلاسیک در این آشپزخانه ها کاربرد ندارد. اما شما می توانید با ساخت یک جزیره، آشپزخانه کلاسیک خود را داشته باشید هم از انعطاف پذیری سبک مدرن در دکور آشپزخانه خود لذت ببرید.

رنگ بندی در کابینت کلاسیک

در سبک کلاسیک رنگبندی کابینت و طراحی آن محدودیت ندارد. مهم ترین نکته در انتخاب رنگ برای کابینت کلاسیک این است که از رنگ های مرسوم دوری کنید و از رنگ های ظریفی مانند سورمه ای و یا سبز باری رنگ کابنیت خود انتخاب کنید.

کاربرد شلف در طراحی کابینت کلاسیک

از آنجایی که سبک کلاسیک به سبک سنتی و قدیمی است ، می توان از شلف در طراحی کابینت کلاسیک استفاده کرد. به این دلیل که نمایش ظروف یک سنت قدیمی است ، شما می توانید با به کار بردن شلف یا قفسه در آشپزخانه زیبایی آشپزخانه کلاسیک خود را دوچندان کنید.

استفاده از یک لوستر کلاسیک

استفاده از لوستر ممکن است برای هر آشپزخانه ای مناسب نباشد، اما در یک آشپزخانه کلاسیک مناسب است. لوسترهای قدیمی را برای سبک کلاسیک آشپزخانه دست کم نگیرید.

استفاده از سنگ مرمر در آشپزخانه کلاسیک

استفاده از سنگ مرمر در دیوارهای آشپزخانه می تواند ظرافت خاصی را به آشپزخانه کلاسیک شما بدهد. همچنین می توانید از سنگ مرمر برای کانتر و صفحه کابینت به عنوان دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید.

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت ممبران که نوعی از کابینت وکیوم یا کابینت پی وی سی است را می توان برای طراحی کابینت کلاسیک استفاده کرد. مواد تشکیل دهنده ممبران از ام دی اف خام است و برای برش و حکاکی از دستگاه سی ان سی (CNC) استفاده می کنند.

کابینت کلاسیک تمام چوب و روکش چوب

از مجلل ترین سبک های کابینت کلاسیک می توان از کابیت تمام چوب نام برد. در کابینت های تمام چوب به دلیل استفاده از متریال هایی مانند چوب گردو، راش ، افرا و .. بسیار گران قیمت هستند همچنین طراحی کابینت چوبی زمان بر و دشوار است و تخصص خاصی دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین اطلاع از قیمت، طراحی، ساخت و اجرای کابینت با نوآن در تماس باشید.

با نوان در اینستاگرام همراه باشید.