کورین بهتر است یا ام دی اف؟

کورین بهتر است یا ام دی اف؟ هردوی این مواد از متریال های رایجی در طراحی دکوراسیون داخلی هستند که امروزه در حجم بالا از آنها استفاده می شود. بهتر است بدانید کورین نوعی سنگ مصنوعی است که از ترکیب با رزین تهیه می شود، این محصول علاوه بر تولید کابینت و استفاده در آشپزخانه می تواند کاربردهای دیگری در قسمت‌های منزل داشته باشد. در مقابل صفحات ام دی اف وجود دارد که از جنس پایه چوب بوده و می‌تواند برای فضاهای خاص مخصوصا آشپزخانه و ساخت کابینت مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه به بررسی اصلی ترین تفاوت های آن ها می پردازیم.

 

مقایسه مقاومت کورین و ام دی اف

بسیاری از افراد به دنبال یافتن این سوال هستند که مقاومت کورین بهتر است یا ام دی اف؟ بهتر است بدانید در حالت کلی مقاومت کورین از ام دی اف بسیار بیشتر است. به صورتی که می تواند در برابر ضربه یا اجسام سنگین از خود ماندگاری فراوانی نشان دهد. علاوه بر این، مقاومت حرارتی کورین نیز در مقایسه با ام دی اف بیشتر است، معمولاً صفحات ام دی اف به حرارت حساس بوده و قرار گرفتن در برابر گرما و بخار آب بیش از حد، باعث آسیب به آنها می شود. در صورتی که صفحات کورین مقاومت بالایی در برابر اجسام داغ و حرارت دارد و می‌تواند برای ساخت کابینت نزدیک اجاق گاز مناسب باشد.

 

مقایسه مقاومت کورین و ام دی اف در برابر رطوبت

اگر برای شما نیز سوال است که در برابر رطوبت، مقاومت کورین بهتر است یا ام دی اف؟ باید بگوییم که در این مورد نیز مقاومت کورین بالاتر است. قرار گرفتن بیش از اندازه ام دی اف در برابر رطوبت و مایعات می تواند سبب از بین رفتن آن در طولانی مدت شود. به همین دلیل،  در زمان ساخت کابینت از صفحات ام دی اف باید مواظب باشید تا آب و رطوبت به صورت مداوم در آن نفوذ نکند. در مقابل، صفحات کورین وجود دارند که هیچگاه رطوبت در آنها نفوذ نمی کند و لکه ها نیز روی آنها باقی نمی مانند و به همین دلیل امروزه توانسته است مورد مناسبی برای ساخت کابینت به حساب بیاید.

 

مقایسه قیمت‌های صفحه کورین و ام دی اف

یکی از مهمترین فاکتورهایی که برای بسیاری از افراد مهم است قیمت محصول می باشد. برای مثال در مقایسه با کورین و ام دی اف، قیمت کورین نسبت به ام دی اف بیشتر است زیر این متریال از کیفیت و ماندگاری بسیار بالاتری برخوردار است. شما با صرف هزینه ای بیشتر می‌توانید محصولی با ماندگاری و عمر طولانی خریداری کرده و تا چندین سال با اطمینان فراوان از آن استفاده کنید. بسته به نوع کورین و ام دی اف و همچنین ضخامت و کیفیت ساخت آنها، این محصولات می توانند قیمت های متنوع و گوناگونی داشته باشند ولی به طور کلی کورین قیمت بیشتری نسبت به ام دی اف دارد.

 

مقایسه تنوع رنگ و طرح‌های کورین و ام دی اف

به دلیل اهمیت زیادی که ظاهر دارد، برخی از افراد تمایل دارند بدانند تنوع طرح و رنگ کورین بهتر است یا ام دی اف؟ جالب است بدانید به طور معمول تقریباً هر دو دارای تنوع طرح و رنگ یکسانی هستند. شما می توانید در هنگام سفارش از ارائه دهنده بخواهید تا کاتالوگ و سمپل های هرکدام را برای انتخاب طرح و رنگ مناسب در اختیارتان قرار دهد. ولی در حالت کلی تنوع طرح و رنگ های ام دی اف نسبت به کورین بالاتر است. البته صفحات کورین نیز دارای بیش از ۱۰۰ مدل طرح و رنگ هستند که شما می توانید از بین مدل های جذاب، طرح و رنگ دلخواه را انتخاب کنید.

 

جمع بندی

ام دی اف و کورین بهترین محصولات برای طراحی دکوراسیون داخلی یا ساخت کابینت هستند. هر دو متریال دارای کیفیت و تنوع رنگ گسترده بوده و شما می توانید برای منزل یا محل کار خود اقدام به استفاده از آنها کنید. در حال حاضر مجموعه نوآن اقدام به طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی با بهره گیری از بالاترین تکنولوژی روز جهان نموده است. این مجموعه دارای سابقه طولانی است و شما می توانید با اطمینان فراوان برای منزل یا محل کار خود از آنها مشاوره بگیرید. تمامی خدمات مشاوره از کارشناسان این مجموعه رایگان است.